HÜDA PAR: Bu ülkenin evlatlarını kirli emellerinize alet etmeyin

HÜDA PAR: Bu ülkenin evlatlarını kirli emellerinize alet etmeyin

Trabzon’da yaşanan saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan HÜDA PAR, saldırıları organize eden muhalefete seslenerek, “Bu ülkenin evlatlarını kirli emellerinize, karanlık tezgâhlarınıza alet etmeye çalışmaktan vazgeçin.” dedi.

Mersin’de HÜDA PAR seçim standına yönelik yapılan silahlı saldırının ardından bugün de benzer bir saldırının Trabzon’da yapılması kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

Muhalefet parti liderlerinin ısrarla HÜDA PAR aleyhine kullandığı şiddet dili ve hedef gösterme çabaları, seçim çalışması yapan parti üyelerine saldırı şeklinde karşılık buluyor.

HÜDA PAR Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, yaptığı yazılı bir açıklamayla bugün Trabzon’da parti standına yönelik yapılan saldırılara tepki gösterdi.

Bugün Trabzon’da seçim için tanıtım standı açan üyelerine yönelik bir linç girişimi gerçekleştirildiğini hatırlatan Şahin, Cumhurbaşkanlığı seçiminde taraflarını belli ettikleri andan itibaren partileri aleyhinde belli odaklar tarafından sistematik bir tecrit-tehdit-yıldırma politikası yürütüldüğüne dikkat çekti.

Şahin, “Kendini bilmez bir güruhun, üyelerimize yönelik sözlü ve fiili saldırıları, cana kast eden bir linç girişimine doğru evrilmiştir. Trabzon’da bugün meydana gelen linç girişimi spontane gelişmiş bir vaka değildir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde tarafımızı belli ettiğimiz andan itibaren Partimiz aleyhinde belli odaklar tarafından sistematik bir tecrit-tehdit-yıldırma politikası yürütülmektedir. Devam eden karalama ve kara propagandanın etkisiyle ülkenin farklı şehirlerinde üye ve gönüllülerimize karşı saldırılar başlamış ve bu saldırılar artık direk canlarımıza kast eder boyuta ulaşmıştır. Özellikle CHP Genel Başkanı ve yetkililerinin, İyi Parti Genel Başkanı ve yetkililerinin, Mansur Yavaş ve Ümit Özdağ’ın partimizin ismini belirterek yapmış olduğu hedef göstermeler kendilerine bağlı çetevari yapılar tarafından talimat olarak alınmıştır.” diye konuştu.

Trabzon halkının ülkenin birlik ve beraberliğine çok düşkün olduğunu ve magandalara prim vermediğini bildiğini hatırlatan Şahin, “Trabzonlu kardeşlerimizin birliğimize, kardeşliğimize, ülkemizin huzuruna ve barışına ne kadar düşkün olduğunu, bu magandalara prim vermediğini biliyor ve HÜDA PAR’a sahip çıktığını da görüyoruz. Trabzonlu kardeşlerimizi bu duruşlarından dolayı ayrıca tebrik ediyor şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Ortak amaçları ülkeyi kargaşaya sürükleme peşinde olan bir kaos ittifakı ile karşı karşıyayız” diyen Şahin,

“Bir yandan HDP’li grupların silahlı saldırıları altında seçim çalışması yürüten üyelerimiz, diğer yandan CHP, İyi Parti, Zafer Partisi tarafından organize edilen holiganların linç girişimine maruz kalmaktadır. Yapılan saldırılar göstermektedir ki; ismi CHP olsun, İyi Parti olsun, Zafer Partisi olsun veya HDP (Yeşil Sol) olsun, ortak amaçları ülkeyi kargaşaya sürükleme peşinde olan bir kaos ittifakı ile karşı karşıyayız. Kaos ittifakına şunu söylemek istiyoruz; Seçimi kaybetme korkusuyla yapmış olduğunuz itibarsızlaştırma ve düşmanlaştırma operasyonları sonucunda meydana gelen saldırılar sizin kirli ve çirkin yüzünüze bir kara leke olarak yapışmıştır. Kazanmayı hayal ettiğiniz hiçbir seçim, milletimizin huzur ve barışından daha değerli değildir. Bu ülkenin evlatlarını kirli emellerinize, karanlık tezgâhlarınıza alet etmeye çalışmaktan vazgeçin. Kaybedeceksiniz!...”

Kamuoyuna seslenen Şahin, partilerinin itidal çağrısını yineleyerek sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Ülkeyi bir ateşe sürüklemek isteyen faşistlerle sosyalistlerin ittifakına karşı partimiz HÜDA PAR, ülkenin menfaatini önceleyerek sağduyulu davranmaya devam edecek, provokasyonlara karşı temkini ve itidali elden bırakmayacaktır. Bu vesileyle ilk günden beri dile getirdiğimiz sözümüzü bir daha vurguluyoruz. Biz savaşa değil, seçime gidiyoruz. Seçimden sonra da şimdi olduğu gibi akraba olarak, komşu olarak, mesai arkadaşı olarak birbirimizin yüzüne bakmaya devam edeceğiz. Sakın kimse karanlık mahfillerde planlanan oyunlara kanarak akrabasına, komşusuna, mesai arkadaşına düşmanlık yapmasın. Bu ülkenin insanı sevgi ile bir arada durmuştur. Yine sevgi içinde birlik ve beraberliğine devam edecektir.” (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler