HÜDA PAR Diyarbakır BB Başkan Adayı Dinç: Belediyelerimizde istişare merkezleri kuracağız

HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç'in katılımıyla Diyarbakır'ın Hani İlçesine bağlı Gürbüz Mahallesi'nde seçim lokali açılışı yapıldı.

HÜDA PAR, Hani İlçesine bağlı Gürbüz Mahallesi'nde seçim lokali açılış programını gerçekleştirdi.

Seçim lokali açılışı programı öncesi esnafı ziyaret eden HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz ve Hani Belediye Başkan Adayı İhsan Yaşar vatandaşların ve esnafın sorun sıkıntılarını dinledi.

Açılış sırasında konuşan Dinç, kazandıkları taktirde belediye olarak yapacakları hizmetleri istişareler sonucunda belirleyeceklerini ifade etti.


"Derdimiz size hizmet etmektir"

"Bizim gözümüz koltuklarda, makamlarda, ihalelerde değildir" diyen Dinç, "Hani kararını vermiş. Hani diyor ki biz bu sefer HÜDA PAR'a, İhsan Yaşar'a oy vereceğiz. Gürbüz de diyor ki biz de bu sefer HÜDA PAR diyeceğiz, kendi içimizden, bizden birini seçeceğiz. Sadece Hani ve Gürbüz değil uzun zamandır sahalarda, köy köy, mahalle mahalle, şehir şehir, ilçe ilçe geziyoruz. Allah'a şükürler olsun halkımızın birçoğu artık HÜDA PAR diyor. Evet, şu an iktidarda değiliz belki ama il başkanlığım döneminde yaşanan depremde acil olarak buraya sizin yanınıza geldim. Hangi köyde hasar var, hangi köye çadır ve konteyner lazım diye gezip, halkımızın yanında olmaya çalıştık. Bizim derdimiz hizmet etmektir. Biz biliyoruz ki Allah bize mesuliyet yüklemiş. Biz o mesuliyete göre hareket ederiz. Bizim gözümüz koltuklarda değildir. Bizim gözümüz makamlarda değildir. Bizim gözümüz ihalelerde değildir. Bizim gözümüz de, kalbimiz de toktur. Bizim gözümüz Rabbimizin rızasındadır. Maalesef bugüne kadar seçtiklerimizin dertlerinde hizmet yapmak yoktu. Evet, hepsi aynı değil ama birçoğunun halk diye bir derdi yok. İman varsa imkân da vardır. Bakmayın onların 'yoğunuz' dediklerine, dertleri hizmet etmekse imkân her türlü vardır. "dedi.