HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı'nın 2022 yılı anatomisi

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı'nın 2022 yılı anatomisi

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı 2022 yılında gerçekleştirdiği bazı hizmetleri kamuoyuyla paylaştı. HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç öncülüğünde yapılan bazı çalışmalardan kesitler sunuldu.

Kurulduğu günden itibaren halka hizmeti Hakk'a hizmet olarak gören HÜDA PAR, farklı çalışmalar yürütüp, birçok sorunun çözümünün takipçisi oldu.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı da bu kapsamda, halkın kendilerine ilettiği sorunların çözümü için farklı alanlarda çalışmalar yürüttü.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, 2022 yılında Diyarbakır'ın hemen her ilçesine gidip yüzlerce köy ve mahalleyi ziyaret etti.

Amaçlarının bağcıyı dövmek olmayıp üzüm yemek olduğunu belirten HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, yaptığı çalışma ve girişimlerle bu çizgilerinden ödün vermemek adına şeffaf bir şekilde hizmetlerini yürüttü.

Günümüzün en güncel ve etkili yayın organı haline gelmiş olan sosyal medyayı en iyi şekilde kullanmaya çalışan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, yaptığı hizmetleri kısa videolar halinde paylaşarak sorunların daha hızlı çözülmesini sağladı.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç tarafından incelenen sorunlar çözümleriyle birlikte paylaşılarak örnek muhalefetin de nasıl yapılması gerektiğini herkese gösterdi.

Son olarak paylaşılan videoda HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç öncülüğünde yapılan bazı çalışmalar paylaşıldı.

İşte paylaşılan o çalışmalar;

*Artan uyuşturucu kullanımı üzerine metruk evlerin birçoğuna girildi. Mahalle muhtarı ve çevredeki halka görüşülerek sorunun kaynağı tespit edilmeye çalışılıp konuya ilişkin çözüm önerilerimiz yetkililerle paylaşıldı.

*Her gün artan nüfusu taşımakta yetersiz kalan şehir içi ulaşım araç sayısının artırılması ve yıllardır bir türlü gerçekleştirilmeyen tramvay projesinin yapılması için çağrıda bulunduk.

*2 Milyona yaklaşan ve bölge hastanesi konumunda olan Diyarbakır Hastanelerinin yetersiz kaldığı için söz verilen Şehir Hastanesi'nin yapılması için yetkililere seslendik.

*Geçmişi kadim tarihe dayanan Diyarbakır’ımızda kültürel değerlerimizin korunmasına yönelik çalışmalar yürüttük. Buram buram tarih kokan Diyarbakır’ımızın tarihi sokaklarından biri olan “Marangozular Çarşısı” olarak adlandırılan sokağın iyileştirilip gelecek nesillere aktarılması için gündem oluşturduk.

* Özellikle yeni yerleşim yerlerinde yaşanan altyapı sıkıntısı ve bunun yanında kentin genelinde yaşanan yol sorunlarıyla ilgili çalışmalar yaptık.

*Büyük vaatler ve sözler verilerek yapılan ve tamamen hayal kırıklığı olan Sur Evleri'nin halini kamuoyunun takdirine sunduk.

*Elâzığ Depremi sonrası Diyarbakır’ımızda birçok okul hasarlı duruma gelmişti. Hasarlı olduğu için yıkılıp yapılmayan okulları gündeme getirdik. Okulların bulunduğu mahalleleri ziyaret ettik. Meyvesini aldık.

*Bir türlü hak sahiplerine teslim edilmeyen TOKİ konutlarıyla alakalı büyük bir gayret ortaya koyduk. Meyvesini aldık.

*Bölgenin önemli ticaret merkezlerinden biri olan “Hayvan Pazarı'na” sabah saat 04.00 gibi gidip halkımızın sorunlarını dinledik. Hayvan Pazarı'nda var olan eksikliklerin giderilmesi için yetkililere çağrı yaptık.

*Kentte yapılan israflardan birkaç tanesini örnek vererek dikkatleri bu noktaya çekmeye çalıştık.

Büyük masraflarla yapılıp bir şekilde atıl duruma gelen Jiyan Pazarı, pazar tezgâhlarıyla birlikte dururken yine büyük bir masrafla aynı mahalleye aynı pazar inşa edilmiş ve bu yapılan pazarda tamamlanmasına rağmen atıl duruma düşmek üzere bekletilmekte olduğunu paylaştık.

*Diyarbakır'ın önemli turizm ilçesi olan Eğil'de bulunan feribot yetersizliğini ve bölge halkının köylerine gidemediğini gündeme getirerek farklı çözüm önerilerimizi paylaştık.

*Kulp ilçemizde var olan bir otogar hiç kullanılmadan yenisinin inşa edilmesi kararına tepki gösterip yaşanan israfların iflas doğuracağını bildirdik.

img-20230105-wa0006.jpg

img-20230105-wa0002.jpg

img-20230105-wa0003.jpg

img-20230105-wa0005.jpg

img-20230105-wa0004.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler