HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Şahin: HÜDA PAR kesinlikle şiddet ve kaostan beslenmeyecektir

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, siyasi vandalizm yaparak HÜDA PAR'a saldıranların memleketin geleceğine verebilecekleri hiçbir şeylerinin olmadığını belirtti.

Son zamanlarda birçok ilde HÜDA PAR seçim bürolarına ve standlarına yapılan saldırılar dolayısıyla yaralanmalar meydana geldi. En son Trabzon'da HÜDA PAR seçim standına yapılan saldırılar ve halkı kışkırtmalar dolayısıyla gergin anlar yaşandı.


Elâzığ'ın Palu ve Kovancılar ilçesinde bulunan seçim standlarını gezen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, son yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Siyasi partilerin toplumun sorunlarını çözmek için kurulduğunu, bu konuda herkesin çalışmalarını yapabilmelerine imkân tanınması, program çalışma ve varsa vizyonlarını halka açıklamaları gerektiğini belirten Şahin, toplumda da karşılık bulması durumunda programlarını uygulayabileceklerine vurgu yaptı.

Seçimler yaklaştıkça siyasi vandalizmin arttığını belirten Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Topluma verebilecekleri herhangi bir şeyi olmayan, vizyonları olmayanlar bu siyasi vandalizmle kaos korku ve düşmanlaştırıcı çalışmalar yaparlar. Oluşturdukları bu siyasi baskılar üzerinden, maalesef 3-5 oy alma hesabını yapıyorlar. Çok basit nedenlerle bu siyasi vandalizm ülkemizde var olmuş ve var olamaya da devam ediyor. İnsanlarımız ferasetlidir, basiretlidir. Bu ülkeye gerçekten bir şeyler verebilen, gerçekten siyasi vizyonu olan, refahı, barışı, kardeşliği, sosyal adaleti, toplumda gelirin ve refahın tabana yayılması için çaba gösterenler kendi gayret ve çabaları ile halkın önüne somut deliller ortaya koyarak onları nasıl çözeceklerini toluma anlatırlar. Topluma verecek bir şeyleri olmayanalar ise hep kaos üzerinden beslenmeye çalışırlar."

download-001.png

Özellikle ırkçılık ve kavmiyetçilik üzerinden siyasi çalışma yapanların son zamanlarda HÜDA PAR'a karşı kışkırtıcı eylemlere girdiklerini ve bunun son örneğini Trabzon'da gördüklerini belirten Şahin, "Biz HÜDA PAR olarak bunları kesinlikle tasvip etmiyoruz. Eğer gerçekten bu toplumu istenilen seviyeye getirmek istiyorsak hem yerelde hem de ulusal alanda devletin istenilen seviyede olmasını istiyorsak bu vandalizmden şiddetle kaçınmamız gerekiyor. Siyaset gerçekten toplumun içinde bulunduğu durumu adalette, eğitime, sağlıktan her alana kadar en güzelini ortaya koyabilmektir. HÜDA PAR olarak eğer bu toplumda bir kaos, bir kavga, bir şiddet oluşacaksa bunun karşısında en önce duracak olanlar HÜDA PAR'ın hür kadroları olacaktır. Bundan da herkesin emin olmasını istiyoruz. Toplumda oluşabilecek bir kaosa karşı siyasi parti liderleri üsluplarına dikkat edip sert üsluptan şiddetle kaçınmaları gerekmektedir. Şunu herkes iyi bilsin ki, HÜDA PAR şiddetten, kaostan kesinlikle beslenmeyecektir. HÜDA PAR ilkeleriyle, programlarıyla, ortaya koyduğu somut çözüm önerileri ile çalışmalarına devam edecektir. Bu minvalde de sonuna kadar çalışmasına devam edecektir." dedi.

HÜDA PAR Palu İlçe Başkanı İbrahim Güngören ve HÜDA PAR Kovancılar İlçe Başkanı İsrafil Karamazı kurulan seçim standları hakkında bilgi vererek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı milletvekili seçimlerinde kendi adaylarının AK Parti listesinden girmesi nedeniyle de AK Parti'ye destek vereceklerini belirttiler. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler