HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Eğitim sistemi, kimlik erozyonuna yol açan Batıcı anlayıştan arındırılmalı

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Eğitim sistemi, kimlik erozyonuna yol açan Batıcı anlayıştan arındırılmalı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, MEB'e bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyonu aşkın öğrencinin, 16 günlük yarıyıl tatilinin ardından 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönemine bugün başlaması dolaysıyla, bir mesaj yayımladı.

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, 16 günlük yarıyıl tatilinin ardından 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönemine bugün başladı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, bugün başlayan 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönemine ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Yapıcıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Eğitimin temel amacı kendisini bilen, Rabbini tanıyan, adalet ve doğruluk gibi insanî erdemlerle kuşanmış bireyler ve bu bireylerden müteşekkil erdemli bir toplum yetiştirmek olmalıdır.

Bu konuda başta Hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bir bütün olarak siyaset kurumuna, üniversitelerimize, STK'larımıza, özetle hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir.

Eğitim sistemi, kimlik erozyonuna yol açan Batıcı anlayıştan ve zihinleri uyuşturup modern köleliğe razı hale getiren öğelerden tamamıyla arındırılmalıdır.

Yarın ders başı yapacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Rabbim çocuklarımızı, gençlerimizi yanlış eğitimin zararlarından muhafaza buyursun." (İLKHA)

Eğitimin temel amacı kendisini bilen, Rabbini tanıyan, adalet ve doğruluk gibi insanî erdemlerle kuşanmış bireyler ve bu bireylerden müteşekkil erdemli bir toplum yetiştirmek olmalıdır.

Bu konuda başta Hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bir bütün olarak siyaset…

— Zekeriya Yapıcıoğlu (@zyapicioglu) February 4, 2024

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.