HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: HÜDA PAR seçim sonuçlarına önemli ölçüde etki etmiştir

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, seçim sonuçlarına ilişkin, "Halkımız memleketimizin huzuru, selameti ve yönetimde istikrardan yana tercihte bulunarak Türkiye siyasetini dizayn etmeye çalışan emperyal güçlere ve mandacı zihniyete geçit vermedi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı genel seçimlerini, partisinin Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.

29 Mayıs'ın, Hazreti Peygamber'in fethini müjdelediği İstanbul’un 570. fetih yıldönümü olduğunu hatırlatan Yapıcıoğlu, iki gün önce 27 Mayıs'ta da Diyarbakır’ın İslam orduları tarafından fethinin 1384. fetih yıl dönümünün olduğunu belirtti.

Yapıcıoğlu, "Bu vesileyle Diyarbakır fatihi İyaz b. Ganem’i ve komutasındaki İslam ordusunun tüm neferlerini; İstanbul’un fethi ile çağ kapatıp çağ açan Sultan Muhammed Fatih’i ve askerlerini rahmet ve minnetle yad ediyorum. Bu fetihlerle bize bırakılan mirasa hakkıyla sahip çıkılması için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğimizi ifade etmek isterim." dedi.

Türkiye'nin, 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri için sandığa gittiğini ifade eden Yapıcıoğlu, "14 Mayıs’taki Milletvekili Genel Seçimleri tamamlandı. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci oylaması da çok ciddi bir olumsuzluk yaşanmadan neticelendi. Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan seçimden zaferle çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımızı bu başarısından dolayı tebrik ederim. Bu sonucun memleketimize ve milletimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim." ifadelerini kullandı.


"Siyasi ahlaka aykırı söylemlerle yürütülen seçim sürecine tanık olduk"

Yapıcıoğlu, "Milletimiz belli kesimler tarafından birçok açıdan siyasi ahlaka aykırı söylem ve eylemlerle yürütülen bir seçim sürecine tanık oldu maalesef. Bu süreçte bazı kesimler tarafından pervasızca kullanılan nefret diline rağmen milletimiz sağduyusunu muhafaza ederek iradesini ortaya koydu. Halkımız, memleketimizin huzuru, selameti ve yönetimde istikrardan yana tercihte bulunarak Türkiye siyasetini dizayn etmeye çalışan emperyal güçlere ve mandacı zihniyete geçit vermedi." diye ekledi.

"HÜDA PAR seçim sonuçlarına önemli ölçüde etki etmiştir"

Ortaya çıkan bu tablonun, seçim kampanyalarını yalan, iftira, algı operasyonları ve kara propaganda üzerinden yürütenlere ders niteliğinde bir cevap olduğuna dikkat çeken Yapıcıoğlu, şöyle devam etti:

"Siyaseti rekabet üzerinden değil kin, nefret ve düşmanlıkla yürütenler ile milletimizin iradesine ve istikbaline göz diken bölgesel ve küresel şer güçler kaybetmiştir.

Seçimlerin kazananı ise hiç şüphesiz 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Bu sonucun Türkiye’nin yeni yüzyılı için önemli bir eşik olduğuna inanıyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte ülkemiz çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir.

HÜDA PAR siyasi duruşu ve ortaya koyduğu pratikle bu sürecin en önemli aktörü olmuştur. Seçimlerde dengeleri değiştiren HÜDA PAR hem parlamento hem de cumhurbaşkanlığı seçiminde sonuçlara önemli ölçüde etki etmiştir.

HÜDA PAR milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hedeflediği başarıyı yüzde yüz elde ederek siyasi alandaki varlığını Meclis’e taşımıştır.

Bir kez daha seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sandığa giderek iradesini ortaya koyan halkımıza, seçim süreci boyunca ve seçim günü sahada ve sandık başında hizmet eden tüm teşkilatlarımıza ve sonuca katkısı, emeği geçen herkese teşekkür ederiz."

Partisinin seçim kampanyası sürecine değinen Yapıcıoğlu, 11. yılına giren siyasi yolculuklarında milletin, memleketin, İslam ümmetinin ve insanlığın mustarip olduğu her mesele ile ilgili özgün çözümler geliştirmeye gayret ettiklerini söyledi.