​HÜDA PAR İstanbul İl kadın Kolları'ndan ahlaksız programlara tepki

​HÜDA PAR İstanbul İl kadın Kolları'ndan ahlaksız programlara tepki

​HÜDA PAR İstanbul İl kadın Kolları, ATV ekranlarında yer alan ve ahlaksızlığı normalleştiren program ve türevlerinin yayından kaldırılmasını, yerine değerlerimize uygun programların konulmasını talep etti.

Toplumumuza servis edilen medyadaki olumsuz ve ahlaksız programların RTÜK gibi medya yayın denetim kuruluşlarının TV'lerdeki ahlaksızlıklara göz yummalarından kaynaklandığını belirten HÜDA PAR İstanbul İl Kadın Kolları başkanı Münevver Aktaş, bu tür sapkın programların yerine daha sağlıklı nesiller ve temiz toplum için eğitici, geliştirici, değerlerimize uygun programları görmek istediklerini söyledi.

Aktaş, "RTÜK'ün yasal görevi radyo ve televizyon faaliyetlerini düzenlemek, denetlemek, olumsuz, şiddet içeren ve ahlak dışı tüm yayınlar hakkında gerekli uyarı, takip ve hukuki süreci başlatmaktır. Toplumu içten içe ahlaksızlığa, edepsizliğe yönelten sapkın programlar, dizi ve reklamlardan oluşan günümüz medyası, ailelerin dağılmasında, sapkın bir neslin oluşmasında ciddi ve tehlikeli bir yol izlemektedir. Bu tehditti 'dur' diyebilecek kurum ve kuruluşlar maalesef ki sorumluluklarını yerine getirmekte sınıfta kalmıştır." dedi.

Toplum ahlakını bozan programlar yerine değerlere uygun programlar yapılması gerektiğini belirten Aktaş, "Sapkın programlar toplumumuza bu programları servis edenler, alt yapısını oluşturanlar, maddi destek sağlayanlar, toplumda sebep oldukları şiddet, aldatma, sapkın zihniyet gibi sorunlardan sorumludurlar. HÜDA PAR İstanbul kadın kolları olarak, bu tür sapkın programların yerine daha sağlıklı nesiller ve temiz toplum için eğitici, geliştirici; değerlerimize, kültürümüze hakîm ilmî programları medyada, TV kanallarında görmek istiyoruz." diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.