HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Teşkilatı kan bağışında bulundu

HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Teşkilatı kan bağışında bulundu

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde başlatılan kan bağışı kampanyasına HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Teşkilatı da destek verdi.

Kızılay, Türkiye'nin 81 ilinde, merkezlerin yanı sıra gezici araçlarla kan bağışı almaya devam ediyor. “Her bir ünite kan, üç kişiye hayat verir", "Yardım seven olmak kanımızda var" ve "Kan bağışı hayat kurtarır" sloganlarıyla hareket eden Kızılay, Türkiye'nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için çalışıyor.

Türkiye genelinde bulunan 18 bölge kan merkezi ve bunlara bağlı 68 kan bağışı merkeziyle hizmet veren Kızılay, sadece kan merkezlerindeki bağışlarla yetinmiyor, bağışçıların işini kolaylaştırmak için mobil kan toplama araçlarıyla da görev yapıyor.

Türkiye genelinde halen 135 araç şehir şehir dolaşıyor. Özellikle şehirlerin ve ilçelerin meydanlarına konuşlanan bu araçlar sayesinde bağış oranlarında önemli artışların olduğu kayıtlara geçiyor.

Kan bağışı kampanyalarına vatandaşların yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler de destek veriyor.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde kurulan Kızılay Kan Bağışı Merkezini ziyaret eden HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Başkanı Abdullah Kavan ve ilçe yönetimi ile gönüllüleri, burada kan bağışında bulundu.

Kan bağışının ardından açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Başkanı Kavan, kan bağışının önemine dikkat çekti.

Kan bağışı noktasından hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ifade eden Kavan, "Kan vermek aslında sağlık açısından da önemlidir. Bütün vatandaşlarımıza da çağrımızdır; böyle önemli konularda hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Bu konuda toplumsal bir duyarlılık oluşması gerekir. Çünkü kan sürekli bir ihtiyaçtır. Bu yüzden üyelerimizle beraber Kızılay Merkezi'ni ziyaret ederek kan bağışında bulunduk. Hem Kızılay yetkililerine hem üyelerimize gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür ediyoruz.”


HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Teşkilatı kan bağışında bulundu

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.