HÜDA PAR Milletvekili Demir: Gazze'de yaşananlara rağmen halen gıda gemilerinin israil'e gitmesi bir utançtır

HÜDA PAR Milletvekili Demir: Gazze'de yaşananlara rağmen halen gıda gemilerinin israil'e gitmesi bir utançtır

Seçim çalışmaları kapsamında Mardin'de bulunan HÜDA PAR Milletvekili Şehzade Demir, seçime rağmen gündemlerinde daima Gazze olduğunu, yaşanan katliamlara rağmen halen ciddi bir adım atılmamasına tepki gösterdi.

Seçim çalışmaları kapsamında Mardin'de bulunan HÜDA PAR Milletvekili Şehzade Demir, partisinin Midyat Belediye Başkan adayı Adnan Bozkurt'un STK, muhtarlar ve halkla buluşma programında konuştu.

Gazze'de 5 aya yakındır siyonist işgal rejiminin soykırım yaptığını hatırlatan Demir, Gazze'yi gündemden düşürmeyeceklerini söyledi.

Demir, "Elbette ki bizim bu ağır süreçte her zaman için ilk sözümüz, Filistin ve Gazzeli kardeşlerimiz içindir. Emin olun bunları hatırladığımız zaman boğazımızdan lokma geçmiyor. Bunların çocuklarının yaşadıkları sıkıntıları hatırladığımız zaman, çocuklarımızla oturup hasbihal etmek içimizden geçmiyor. Yıkılan evleri, memleketleri, şehirleri gördüğümüz zaman, hayat bizim için zehir oluyor. Her geçen gün de göründüğü kadarıyla biz onları, bu katliamlara maruz kalmalarını kanıksıyoruz. Tepkimiz azalıyor, ilgimiz azalıyor, hassasiyetimiz zayıflıyor. Bu çok tehlikeli bir durum. Evet, bir seçim sürecindeyiz. Memleketimizin dünya kadar sorunu, çözülmesi gereken meseleleri, kardeşliğe dair, devletimize dair, alt yapı ve üst yapıya dair sorunlu meseleleri var. Fakat emin olabilirsiniz, HÜDA PAR olarak bizim Gazze'deki soykırım asla aklımızdan çıkmıyor. Medya belki bizi görmüyor ama,her açıklamada, her safhada, her fırsatta, mecliste, sosyal medyada ve buna benzer her toplantıda her bir yetkili ile bir araya geldiğimizde bu konuyu gündeme getiririz. Bu zulmü bitirmek için kimin elinden ne geliyorsa, yapsın." ifadelerini kullandı.

Demir, "Bugün dünya emperyalizmin, küresel güçlerinin tamamı yerli işbirlikçileriyle kendi memleketlerini satan, Müslüman ülkelerinin liderleriyle HAMAS'ı yok etmek, Filistin davasını bitirmek ve siyonizmin önünü açmak için seferber olmuş. Bu İslam ümmeti için çok trajikomik ve acı verici bir durum. Bu bir gerçek. Biz bu hassasiyeti her şeyin üstünde tutuyoruz. Türkiye'nin bu anlamdaki duruşunu ve tavrını da aynı şekilde tek kelimeyle ifade edeyim. Bizim için utanç verici bir durum. Bütün dünya siyonizmle bir olup, her gün 200, 300, 500 kardeşimizi katlederken, iki milyarlık İslam ümmeti olarak onlara bir yudum su, bir kuru ekmek ulaştıramıyorken, memleketimizden hemen hemen her gün 8-10 gemi gıdanın ulaşılması asla ve asla kabul edilecek bir durum değil. Ülkemizin hiçbir yöneticisinden, Müslüman bir toplum olan Türkiye halkına, memlekete bu utancı yaşatmaya hakları yoktur. Ümit ederim ki, en kısa sürede bu tavır değiştirilir. En azından ticari ilişkiler kesilir. Bizim kardeşlerimizin en azından gönlü alınmış olur. Ümidimiz ve beklentimiz budur." şeklinde konuştu. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.