HÜDA PAR Milletvekili Demir'den CHP'li vekilin "1400 senedir" zulmedildiği açıklamasına tepki

TBMM Genel Kurulu'nda söz alan HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Milletvekili Şehzade Demir, CHP'nin ilk günden beri siyasetini Müslümanların değerine saldırmak olarak gördüğünü söyledi.

CHP'li Umut Akdoğan'ın Meclis kürsüsünden İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamaları tepki çekti.

Akdoğan, konuşmasında, "Ey zalimler, ister vali olun ister hakim; boşa çiğniyorsunuz yalan dünyayı. 1400 senedir yapıyorsunuz bunu. Nesimi'nin derisini yüzerken yaptınız bunu. Hallac-ı Mansur'u asarken, Kubilay'ın başını keserken yaptınız bunu." ifadelerini kullandı.

Akdoğan'ın bu sözleri Meclis'deki bazı vekiller tarafından da tepki çekerken HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Milletvekili Şehzade Demir de yerinden söz olarak Akdoğan'a karşılık verdi.


Demir, "Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkenin Meclisinde bu milletin vekili olduğunu iddia eden bir kişinin Meclis kürsüsünden İslam dinine ve 1400 yıldan beri gelmiş geçmiş bütün Müslümanlara hakaret etmeye hakkı da yetkisi de haddi de yoktur. Bu nedenle, söz konusu vekilin bu kürsüden bütün Müslümanlardan özür dilemesi gerekir. Aksi hâlde, Meclis bugün çalışmamalıdır. Siyaset ayrı şeydir, kürsüden inanç ve değerlere hakaret etmek apayrı bir şey. CHP, ilk günden beri, siyaseti Müslümanların değerlerine saldırmak olarak görmektedir. CHP'yi bu siyaset anlayışını terk etmeye davet ediyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum." dedi.

Konuşmasının ardından CHP'nin Grup Başkan Vekilini Gökhan Günaydın da söz alarak bir konuşma yaptı. Bunun üzerine Demir, sataşma olduğu gerekçesiyle yine söz alarak şunları kaydetti:

"Partimiz hakkında yine iftira, bir karalama söz konusu oldu. CHP'nin Grup Başkan Vekili, siyaseti, kendileri gibi düşünmeyen başka partilere had bildirmek olarak algılıyorlar. Biz iftira atmıyoruz; burada 85 milyon insanın gözü önünde İslam'a bir hakaret yapıldı, altını çizmeye çalıştığım husus budur. HÜDA PAR, 2012 yılında kurulmuş, tertemiz siyaset yapan, dürüst ve adil hareket eden bir parti. Bundan sonraki süreçte de toplumumuzun, halkımızın kadim kültürüne, değerlerine, inancına kim saldırırsa Allah'ın izniyle karşılarında HÜDA PAR'ı bulacaktır, CHP'nin de buna alışması lazım. Çok teşekkür ediyorum, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum." (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.