HÜDA PAR mitingine binlerce Bitlisli katıldı

HÜDA PAR Bitlis başkan adayı Cengiz Karakaya, belediyenin imkanlarının birileri tarafından hortumlandığını belirterek seçimi kazandıkları taktirde tüm hortumları keserek havuzda birikecek gelirlerin halkın hizmetinde kullanılacağını söyledi.

Ulu Camii Meydanı'nda düzenlenen mitinge yoğun katılım sağlandı. Mitingin selamla konuşmasını yapan Bitlis İl Başkan Vekili Hüsnü Eribol, yoğun katılımdan dolayı halka teşekkür etti. Yoğun bir seçim çalışmasının ardından yarın sandık başına gidileceğini belirten Eribol, seçimlerin huzur ve baerış içinde geçmesini temenni etti.


Daha sonra toplanan binlerce Bitlisliye seslenen HÜDA PAR Bitlis Belediye Başkan adayı Cengiz Karakaya, Bitlis'e dair projelerini anlattı.

Belediyenin imkanlarının çok olduğunu belirten Karakaya, bu kaynakların yerli yerinde kullanılması gerektiğini söyledi.

Mevcut yönetimin yanlışlarına değinen Karakaya, "Belediyenin imkanları çoktur. Yeter ki etraftaki birkaç kişiye gitmesin, ceplerine gitmesin. Belediyenin imkanları çoktur. Yeter ki havuzun dibi delik olmasın. Belediyenin imkanları çoktur. Yeter ki havuza hortumlar bağlanmasın. İşte biz geldiğimizde o hortumlar hepsi kesilecek Allah'ın izniyle. Bir tane hortum bırakmayacağız. Ve o havuz dolacak, o havuzda biriken ne varsa, Bitlis halkına hizmet olarak geri dönecek Allah'ın izniyle." dedi.

20 yıldır Bitlis'i hükümetin yönettiğini hatırlatan Karakaya, bugüne kadar hizmet yapılmadıysa bunun hükümetin ayıbı olduğunun altını çizdi.

Kimlik üzerinde siyaset yapılmasının doğru olmadığına değinen Karakaya, Kürdleri imha eden CHP'ye destek vermenin Kürdlere zarar verdiğini ifade etti.