1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HÜDA PAR Sözcüsü Demir: "Kudüs sevdası siyasi emellere alet edilmemeli"
HÜDA PAR Sözcüsü Demir: "Kudüs sevdası siyasi emellere alet edilmemeli"

HÜDA PAR Sözcüsü Demir: "Kudüs sevdası siyasi emellere alet edilmemeli"

​Geçtiğimiz pazar günü Diyarbakır, İstanbul ve Sakarya'da düzenlenen Kudüs mitinglerine ilişkin değerlendirmede bulunan HÜDA PAR Sözcüsü Şehzade Demir, Kudüs davasının farklılıklar üstü bir değer olduğuna dikkat çekti.

A+A-

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Şehzade Demir, Doğruhaber Gazetesinde bugün yazdığı "Kudüs'ü Savunmak Farklılıklar Üstüdür" başlıklı yazısında, Kudüs mitingleri üzerinden tartışma yaratmaya çalışanlara cevap verdi.

HÜDA PAR'ın aldığı karar ve Kudüs hassasiyeti gereği bugüne kadar yapılan bütün Kudüs temalı programlara katıldığını hatırlatan Demir, bu programlara katılım sağlarken, düzenleyenlerin ne fikirlerine ne düşüncelerine ne de siyasi duruşlarına hiçbir şekilde bakmadıklarını vurguladı.

Kudüs davası ve Kudüs sevdasının farklılıklar üstü bir değer olduğunu sözlerine ekleyen Demir, "Bu açıdan Kudüs sevdasının siyasi emellere alet edilmemesini, siyasi ikbal ve farklılıklara kurban etmekten sakınılmasını özellikle istirham ediyoruz." diye kaydetti.

Demir, "Bu pazar günü Türkiye'de Kudüs'e destek amaçlı üç tane devasa miting vardı. Peygamber Sevdalıları ile Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır'da ortak bir miting düzenledi. Saadet Partisi İstanbul Yenikapı'da aynı amaçla bir miting düzenledi. Yeniden Refah Partisi de Sakarya'da Kudüs'e destek amaçlı benzer bir miting organize etti. Öncelikle üç büyük programın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Aynı şekilde gönülleri Kudüs sevdası ile yanıp tutuşan ve kışın en zemheri soğuğunun yaşandığı bir günde bu mitinglere koşarak meydanları hınca hınç dolduran ve sonuna kadar meydanları terk etmeyen Müslüman halkımız da her türlü takdiri hak etmiştir. Bu programların zalim ABD ile işgal rejiminin yıkılışına vesile olmasını diliyoruz." şeklinde konuştu.

"HÜDA PAR'ın, Kudüs'ü sahiplenme adına yapılan bütün programlara katılma yönünde aldığı bir karar vardır"

Demir, sözlerine şöyle devam etti:

Bu üç programın da düzenlenmesinde HÜDA PAR'ın bir dahli olmamıştır. Ancak yüzyılın ihaneti planı ilan edildiği günden beri partimizin Kudüs'ü sahiplenme ve destek amaçlı yapılacak basın açıklamaları, miting, toplantı ve benzeri bütün programlara katılma yönünde aldığı bir karar vardır. Saadet Partisi Genel Başkanı, partimizin Genel Başkanı İshak Sağlam'ı İstanbul programına davet etti. Peygamber Sevdalıları ve Mustazaflar Cemiyeti de aynı şekilde partimizi mitinge davet etme alicenaplığında bulunmuşlardı. Yeniden Refah Partisinden ise bir davet gelmemişti. Ancak HÜDA PAR, aldığı karar ve Kudüs hassasiyeti gereği bugüne kadar yapılan bütün Kudüs temalı programlara katıldı.

İstanbul mitingine Genel Başkan, Sakarya'daki mitinge de Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır İstasyon Meydanı'ndaki programa da Genel Başkan Vekili ve İl Başkanlığı düzeyinde katılım gösterdiklerini belirten Demir, "Bununla birlikte HÜDA PAR, Türkiye'deki tüm teşkilatlarına; bütün üye ve gönüllülerimizin kendilerine en yakın mitinglerden herhangi birisine katılmaları şeklinde talimat gönderdi. Bu anlamda hava şartlarının engel olduğu yerler dışında, neredeyse her yerde üye ve gönüllülerimiz, bu programlara yoğun bir şekilde katılım gösterdi." ifadelerini kullandı.

"Kudüs sevdası siyasi emellere alet edilmemeli"

Ümmetin neredeyse bir araya geldiği tek nokta Kudüs davası olduğunu söyleyen Demir, "Bu programlara katılım sağlarken katılanların veya düzenleyenlerin ne fikirlerine ne düşüncelerine ne siyasi duruşlarına ve ne de diğer olabilecek diğer farklılıklara hiçbir şekilde bakmadık. Kudüs ortak paydasında buluşabilmenin ve Kudüs için bir şeyler yapabilme endişesinin dışında hiç bir kıstası göz önünde bulundurmadık. Bize göre Kudüs davası ve Kudüs sevdası farklılıklar üstü bir değerdir. İslam ümmetinin günümüz ihtilafları, yaşanan kaos ve iç kargaşalar hengamesinde neredeyse bir araya gelebildiği tek hassasiyettir. Bu açıdan Kudüs sevdasının siyasi emellere alet edilmemesini, siyasi ikbal ve farklılıklara kurban etmekten sakınılmasını özellikle istirham ediyoruz. İslam ümmetinin en ağır süreçlerinden birini yaşadığı günümüz siyasi konjonktüründe var olan ortak noktaların kıymetinin idrak edilmesini ve farklı düşündüğümüz hususlarda birbirimizi mazur görebilmenin en büyük erdem olduğunu ifade etmek isterim." ifadelerine yer verdi.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.