Hutbeyi hedef alan İmamoğlu'na Diyanet-Sen'den tepki

Hutbeyi hedef alan İmamoğlu'na Diyanet-Sen'den tepki

Bu haftaki Cuma hutbesini hedef alan CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarına tepki gösteren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, İmamoğlu'nu laf cambazlığı yerine asli görevlerini yapmaya ve İstanbul halkına hizmet etmeye davet etti.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Boğaziçi Üniversitesi önünde kutsal kıblemize hakaret eden gençlere hoşgörü ile yaklaşan İBB Başkanı İmamoğlu'nun; onları sükûnete, manevi değerlere sahip çıkmaya davet eden Diyanet'in hutbesini eleştirmesini manidar bulduğunu söyledi.

Güldemir, hutbeyi doğru bulmadığını söyleyerek Diyanet İşleri Başkanlığını ve onun Başkanını siyasi davranmakla suçlayan İmamoğlu'na, "Kutsal kıblemiz Kâbe'nin gösteri maksadıyla yerlere serilmesine ne yazık ki ses çıkarmıyor." diyerek tepki gösterdi.  

"İmamoğlu laf cambazlığını bıraksın İstanbul halkının hak ettiği hizmetlerle meşgul olsun"

Güldemir, "İmamoğlu Cuma hutbesinin konusunun hükümetin talimatıyla belirlendiği ve Diyanetin siyasi davrandığı suçlamasında bulunuyor. Olmayan talimat üzerinden Diyaneti ve hutbe konusunu eleştiren aynı İmamoğlu'nun kendisi hutbe konusunu belirlemeye siyasi konularda hutbe üzerinden eleştiri yapmaya kalkıyor. Diyanet ve Hutbe konusu Müslümanların ortak değeridir hiçbir şekilde bir siyasi partinin, belediye başkanın bunun üzerinden rant sağlamaya çalışma ve siyasi polemik yapmaya hakkı yoktur ve haddi de değildir. İmamoğlu'na tavsiyemiz laf cambazlığını bıraksın, 16 milyon İstanbul halkının hak ettiği hizmetlerle meşgul olsun." açıklamasında bulundu.

"İmamoğlu, gençleri manevi değerlere sahip çıkmaya çağırmanın neresini olumsuz buluyor?"

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ülkeye ve ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların, çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan güzide bir kurum olduğunu aktaran Güldemir, "Bu güzide kurumumuza ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak niteliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı'nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez. İmamoğlu, gençleri manevi değerlere sahip çıkmaya, büyükleri gençlerle ilgilenmeye ve sevmeye çağırmanın neresini olumsuz buluyor bunu da anlamak mümkün değildir." ifadelerine yer verdi.

"Diyanet-Sen olarak hiç kimsenin hiçbir surette fitne ateşini yakmasına izin vermeyeceğiz"

Son olarak Güldemir, "Müslüman dünyasının adeta ümidi durumuna gelmiş olan başkanlığımızın çalışmalarını sekteye uğratmak, itibarsızlaştırmaya kalkmak dünden bugüne alışıla gelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir. Diyanet-Sen olarak hiçbir surette fitne ateşini hiç kimsenin yakmasına izin vermeyeceğiz. Türkiye adına aydınlık yarınlardan bahsedebilmek için bizim bir ve bütün olmamız gerekir." ifadelerini kullandı. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler