İGİAD: Bugün zorluk değil, birbirimize kolaylık gösterme vaktidir

İGİAD: Bugün zorluk değil, birbirimize kolaylık gösterme vaktidir

İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte işadamlarına seslenen Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), bu günlerin zorluk çıkarma günleri değil, kolaylık sağlama günleri olduğunu söyledi.

İGİAD, Coronavirus sebebiyle yaptığı yazılı açıklamada yaşanan ekonomik daralma sürecinde işadamlarının, çalışanlarına kolaylık sağlamaları gerektiğini belirterek emeklerinin karşılığının eksiksiz verilmesi çağrısında bulundu.

"Alınması gereken tedbirleri tavizsiz bir şekilde uygulamalıyız"

Açıklamada, "Küresel salgın haline gelen Coronavirus ile mücadelede ülkemiz, tam bir seferberlik halindedir. Devlet-millet iş birliği ile bu zorlu sürecin üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Bu zorlu süreci kesintiye uğratmadan atlatabilmemiz için, ilgili kurumlarımızın belirlediği kurallara biz, vatandaşlar olarak tam uymalı, alınması gereken tedbirleri tavizsiz bir şekilde uygulamalıyız." denildi.

"Çalışanların emeklerinin karşılığının verilerek istihdamın korunması gerekmektedir"

Coronavirüsün sağlığı, ekonomiyi ve sosyal hayatı olumsuz etkilediği hatırlatılan açıklamada, "Kendimizi sosyal hayattan, çalışma ortamından izole etmekle beraber hayat devam etmektedir. 83 Milyon vatandaşımızın hayatını idame ettirmesi, zaruri ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ekonominin çarklarının da dönmesi gerekiyor. Biz iş dünyasına düşen, ekonominin çarklarının dönmesi için her zamankinden daha fazla özveri göstermemiz gerekmektedir. Bu zor zamanlarda işletmelerimizde çalışmamız gerekiyorsa iş görenlerimiz için virüsün yayılmasını engelleyecek bütün tedbirlerin alınması, sağlıklı iş ortamının kazandırılması, esnek çalışma modeline geçilmesi, mesai saatlerinin kısaltılması, hafta tatilinin üç güne çıkarılması, emeklerinin karşılığının verilerek istihdamın korunması gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

"Bugün zorluk değil birbirimize kolaylık gösterme vaktidir"

İçerisinde bulunduğumuz zor sürecin yardımlaşarak atlatılabileceği hatırlatılan açıklamanın sonunda ise şu ifadeler kullanıldı: "Ekonomi bileşik kaplar gibidir, bu zor zamanlarda ekonomide nakit akışının durmaması için ödemelerde daha hassas davranılmalı, birbirimize bu konuda yardımcı olmalı ve borçlulara karşı kolaylık göstermeliyiz. Bu günlerde zorlukları bir diğerimizin üzerine yıkmamalı, benden sonrası tufan dememeli, külfeti birlikte paylaşmalı, fırtınalı denizlerde gemisini kurtaran kaptan gibi değil de aynı gemide olduğumuz düşüncesiyle gemiyi birlikte kurtarmaya çalışmalıyız. Bu zor günler elbet geçecektir. Geride bizden kaynaklanacak iş ahlakına aykırı davranışlar bırakmayalım. Bugün zorluk değil, birbirimize kolaylık gösterme vaktidir. Yardımcı olmak, paylaşmak vaktidir. Bugün servet değil iyilik biriktirme vaktidir. Allah birbirine iyilik edenleri, paylaşanları, kolaylık gösterenleri sever ve onlara yardım eder."

İLKHA


İGİAD: Bugün zorluk değil, birbirimize kolaylık gösterme vaktidir

İGİAD: Bugün zorluk değil, birbirimize kolaylık gösterme vaktidir

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler