İran Meclisi'nden Fransa'nın İslam düşmanlığına tepki

İran Meclisi'nden Fransa'nın İslam düşmanlığına tepki

İran Meclisi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamalarına dair yazılı bir açıklama yanınladı.

İran Meclisi'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Dünya Müslümanları, İslam karşıtı akımları tarafından Peygamber Efendimize (sallallahu aleyhi vesellem) yapılan çirkin hakaretlerin normalleştirilmesine izin vermeyecektir.

Son günlerde, Fransız hükümetinin kutsal İslam Peygamberine (sallallahu aleyhi vesellem) hakaret eden derginin insanlık dışı ve çirkin eylemini destekleyerek kötü doğasını ortaya sergilemiştir.

Küfür diyarı liderlerinin İslam'ın aydınlık mesajı ile düşmanlığının uzun bir geçmişi vardır. Kafirler Allah’ın insanlara doğru yolu göstermek üzere gönderdiği peygamberlerin karşısında zaaflarını ve değersizliğini örtmek için her zaman alay yöntemini kullanmıştır.

Hiç şüphesiz ifade özgürlüğü gerekçesiyle yapılan bu tür davranışlar, ifade özgürlüğüne yapılan en büyük zulümdür. Sağlam fıtrata sahip hangi kişi ifade özgürlüğüne bağlı kalarak dünyadaki bir milyardan fazla Müslümanın kutsal değerlerine yapılan hakareti savunabilir?

Gerçek şu ki, Fransa Cumhurbaşkanı bu sözleri ifade özgürlüğünü savunmak için söylememiştir. Aslında bu küstahlık Paris hükümetini dehşete düşüren Fransız halkının artan İslam’a ilgili sürecini yavaşlatmak için tasarlanan planın bir parçasıdır.

Tüm Müslümanlar, küfür dünyasının karşısında birlikte duracak ve Peygamber Efendimizin kurtuluş mesajını tüm dünyaya yayacaklardır."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.