İstanbul Kudüs ve Mescid-i Aksa için bu gece de ayakta

İstanbul Kudüs ve Mescid-i Aksa için bu gece de ayakta

Siyonist işgalcilerin 7 Mayıs'tan bu yana yoğun bir şekilde Mescid-i Aksa'ya saldırması ve çok sayıda Filistinli Müslümanı şehit etmesi Türkiye'nin tüm illerinde olduğu gibi İstanbul'da da yoğun bir şekilde protesto edilmeye devam ediliyor.

Cuma gecesi başlayan protesto gösterileri ve basın açıklamalarının ardı arkası kesilmiyor. Filistinli Müslümanlara destek vermek ve siyonist katilleri lanetlemek için dün akşam yatsı namazı sonrasında HÜDA PAR tarafından düzenlenen etkinliklerle parti teşkilatının olduğu tüm illerde basın açıklamaları, şehitler için gıyabi cenaze namazları ve direnişte olan Filistinli Müslümanlar için dualar edildi.

HÜDA PAR Sultanbeyli İlçe Başkanlığı tarafından Merkez Cami önünde yatsı namazına müteakiben düzenlenen kitlesel basın açıklaması ve dua programında, Kudüs ve Mescid-i Aksa davasının sadece bir toprak veya coğrafya davası olmadığı, Kudüs'ü savunmanın, onu işgalden kurtarmanın tüm Müslümanların siyasi ve şer’i görevi olduğu ifade edildi.

"Vahşet hiçbir zaman durmadı ve maalesef halen de devam ediyor"

Parti teşkilatı adına basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Sultanbeyli İlçe Sekreteri Burak Tahtacı, "1948’den bu yana Filistinlileri yerlerinden eden ve onların evlerini gasp eden işgalcilerin bu mahalleye yönelik işgal eylemi Ramazan ayında da durmadı. Topyekûn işgalin bir parçası olarak Mescid-i Aksa’ya komşu olan Şeyh Cerrah Mahallesinin sahibi ve sakinleri olan Müslümanlar, evlerinden zorla çıkartılarak onların yerine Yahudiler yerleştirilmektedir. Şeyh Cerrah, Beyt Hanun, Cenin. Her yerde işgal, her yerde katliam, her yerde vahşet hiçbir zaman durmadı ve maalesef halen de devam ediyor." dedi.

"Kudüs, yarım asırdır siyonist işgal altında ve kendisini özgürlüğe kavuşturacak Selahaddinleri beklemektedir"

Dün olduğu gibi bugün de uluslararası toplumun Harem-i Şerif’in kutsiyetini ihlal eden ve Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara ses bombalarıyla ve zor kullanarak saldıran siyonistlere çağrıdan öteye geçmeyen tepkilerin vahşeti durduramayacağını söyleyen Tahtacı, "Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kuruluşların siyonist zalimlere karşı sadra şifa pratiklerinin olmadığı ortadadır. Kudüs ve Mescid-i Aksa sadece bir toprak veya coğrafya davası değildir. Kudüs, bir akide meselesidir. Onu işgalden kurtarmak ve saldırılara karşı korumak, bütün Müslümanların siyasi ve şer’i görevidir. Aksa, bugünlerde işgalin en zor dönemlerinden birini yaşamaktadır. Kudüs, yarım asırdır siyonist işgal altında ve kendisini özgürlüğe kavuşturacak Selahaddinleri beklemektedir." diye konuştu.

"Kudüs davası etrafında kenetlenmeliyiz"

Siyonistler Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü tamamen işgal etme ve Müslümanları buradan tamamen çıkarmanın provasını yaptıklarını hatırlatan Tahtacı, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

"İşgalciler, bu pervasızlık ve küstahlığı; Müslümanların birlikten yoksun olmalarından ve Kudüs davasına ihanet ederek siyonistlerle ilişki içiresine giren bazı İslam ülkelerinin yöneticilerinden almaktadır. Kudüs yoğun saldırıların olduğu günler dışında maalesef gündemimizde hak ettiği yeri bulamamaktadır. Her geçen gün Müslümanlar daha da tepkisiz hale gelirken siyonizmin ise cüreti artarak Kudüs ile Mescid-i Aksa’yı tamamen işgal etme hevesi depreşmektedir. İşgal asla kabul edilmeyecektir. Artık sözün bittiği noktadayız. Bütün Müslümanların ortak davası olan Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşturulması siyasi ve şer’i görevimizdir. Aramızdaki her türlü siyasi ihtilaf ve çekişme, ayrılık ve bölünmüşlük bir kenara bırakılmalı, etrafı bereketli kılınan Kudüs davası etrafında kenetlenmeliyiz. Filistin’de ev ev, sokak sokak işgale karşı direnen kardeşlerimizle öyle bir dayanışma içerisine girelim ki siyonistlerin işgal planı kursaklarında kalsın. Ayırım yapılmadan bütün İslam ülkelerinin yöneticileri ve halkları topyekûn bu işgal ve saldırılara karşı durmalıdır.

Düzenlenen program, basın açıklamasının ardından Mehmet Emin Yakut tarafından okunan dua ile son buldu. 


İstanbul Kudüs ve Mescid-i Aksa için bu gece de ayakta

İstanbul Kudüs ve Mescid-i Aksa için bu gece de ayakta

İstanbul Kudüs ve Mescid-i Aksa için bu gece de ayakta

İstanbul Kudüs ve Mescid-i Aksa için bu gece de ayakta

İstanbul Kudüs ve Mescid-i Aksa için bu gece de ayakta

İstanbul Kudüs ve Mescid-i Aksa için bu gece de ayakta

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler