1. HABERLER

  2. İSTANBUL

  3. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi tam kapasite ile faaliyete geçiyor
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi tam kapasite ile faaliyete geçiyor

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi tam kapasite ile faaliyete geçiyor

İstanbul Valiliği, Proje Koordinasyonu Birimi tarafından inşa edilen ve mart ayında açılışı gerçekleştirilen Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tam kapasite ile hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

A+A-

Konuya ilişkin İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında; İstanbul Valiliği Proje Koordinasyonu Birimi tarafından inşa edilen ve Mart ayında açılışı gerçekleştirilen Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin idari birimleri ve bazı polikliniklerinde hizmet verilmeye başlanmıştır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, "Tam kapasite ile faaliyete geçmesi için İl Sağlık Müdürlüğümüzce yapılan planlama doğrultusunda; acil servis, yoğun bakım üniteleri ve yatak servisleri dâhil diğer tüm birimlerin yeni hastane binasına taşınma süreci 12.10.2019 Cumartesi günü saat 08.00'de başlayacaktır." denildi.

Acil birimler dışındaki bölümlerde sağlık hizmeti taşınma sürecinde aksamadan devam edeceği belirtilen açıklamada, taşınacak olan birimler şu şekilde açıklandı:

"Kadın Doğum Acil, Çocuk Acil Servisi ve ilgili birimlerinde 12 Ekim 2019 Cumartesi günü 08.00 ile 20.00 saatleri arasında (12 saat süreyle) hizmet verilemeyecektir.

Erişkin Acil Servisi, 14 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 08.00'den 15 Ekim 2019 Salı günü saat 08.00'e kadar (24 saat süreyle) hizmet verilemeyecektir.

Tüm personel ve ekipman planlamaları yapılmış olup, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı ve 112 ambulans servisleri ile sürekli koordinasyon sağlanacaktır.

İl Sağlık Müdürlüğümüzce herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde gerekli tedbirler alınmıştır.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yeni binasında 192 poliklinik, 43 ameliyathane, 129 yoğun bakım ünitesi ve bin 105 yatak kapasitesi ile sağlık hizmeti sunulacaktır."

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.