1. HABERLER

  2. BATMAN

  3. BATMAN

  4. Kur'an ayında "Kur'an Ziyafeti"ne davet
Kur'an ayında "Kur'an Ziyafeti"ne davet

Kur'an ayında "Kur'an Ziyafeti"ne davet

Batman Kur’an Nesli Platformu tarafından Cuma günü teravih namazı sonrası düzenlenecek olan "Kur'an Ziyafeti"ne tüm Batman halkı davet edildi.

A+A-

Batman Kur’an Nesli Platformu, Kur'an ayı olan Ramazan ayında 24 Haziran Cuma günü teravih namazı sonrası Gültepe Su Parkı'nda "Kur'an Ziyafeti" vereceklerini duyurdu. Platform, meşhur hafızların yer aldığı Kur'an Ziyafeti etkinliğine tüm Batman halkını davet etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kur’an Nesli Platformu Başkanı M. Ali Altun, rahmet ayı olan Ramazan'ın bütün bereketiyle devam ettiğini belirterek, “İnsanlığa hayat rehberi olarak gönderilen yüce kelam Kur’an-ı Kerim’in bu ayda indirilmiş olması, bu oruç ayına farklı bir anlam yüklemiş ve adeta bu ayı taçlandırmıştır. Sayılı günlerden ibaret, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan bu mübarek aydan ziyadesiyle istifade etmemiz gerekmekte ve son fırsat bilerek bu mübarek Ramazan ayının her anını ibadetle, zikirle ve dua ile geçirebilmeliyiz.” dedi.

“Camilerimiz ve evlerimiz Kur’an mektebi haline gelmeli”

İnsanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkaran yüce Kur’an'ın bu ayda daha çok okunması gerektiğine işaret eden Altun, “Kur’an'ın manasını ve bize olan mesajlarını anlamak için gayret edilmelidir. Camilerimiz ve evlerimiz, birer Kur’an mektebi haline gelmelidir. Her anne-baba birer Kur’an mübelliği olarak hareket etmelidir. Her mümin, batılın karanlığını ortadan kaldırıp, vahyin berrak aydınlığına ulaşacak Kur’an-i bir toplumu oluşturmak için birer öncü olmaya çalışmalıdır. İnsanlığın hidayet rehberi olan Kur’an-i Kerim’i, okumaya, anlamaya ve hayatımıza yön verecek bir anlayışla yeniden ona sarılmaya her zamanınkinden daha fazla ihtiyacımız var. Zira bu karanlık asırda, insanlar azgınlaşmış, nefislerinin ve bitip tükenmez arzularının esiri haline gelmişlerdir. Haram işlemek aleni hale gelmiş, zulüm, tuğyan ve ifsat gündelik hayatın akışı içinde sıradan hale getirilmiştir.” diye konuştu.

“Nurlu aydınlıklara kavuşabilmemiz, Kur’an'ı baş tacı edinmemizle mümkündür”

Bütün bu olumsuzlukların ortadan kalkmasının, ancak yeniden bir Kur’an'i toplum oluşturmakla mümkün olabileceğine dikkat çeken Altun, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Nefsin ve batılın karanlıklarından kurtulup, insanın fıtratına uygun olan nurlu aydınlıklara kavuşabilmemiz, Kur’an'ı baş tacı edinmemizle mümkündür. Kur’an'ı hayatımızın bütün safhalarına hâkim kılmamızla bu ulvi emelimiz gerçekleşebilecektir. Kur’an Nesli Platformu olarak, toplumumuzun yeniden Kur’an-la dirilmesi, hayat bulması en büyük arzumuzdur. Kur’an'i bir kardeşliğin, toplumda yeniden inşası gerçek hedefimizdir. Bu vesileyle kelamların en güzeli olan Kur'an-ı Kerim'i güzel sesli hafızlarımızın sesinden dinlemek ve Kur'an ayı olan bu Ramazan ayında halkımıza Kur'an ziyafeti vermek adına bu Cuma gecesi Gültepe Su Parkı'nda bir etkinlik düzenliyoruz. Meşhur hafızlarımızın yer aldığı bu muhteşem Kur'an ziyafeti etkinliğimize yediden yetmişe tüm Batman halkını davet ediyoruz.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.