Kurtulmuş’tan Yapıcıoğlu’na "destek" ziyareti

Kurtulmuş’tan Yapıcıoğlu’na "destek" ziyareti

AK Parti Genel Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı için yaptığı adaylık başvurusunun ardından HÜDA PAR'ı ziyaret etti.

AK Parti ve MHP tarafından TBMM Başkanlığı'na aday gösterilen AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, adaylık başvurusunun ardından HÜDA PAR'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında Kurtulmuş'a AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ile Grup Başkanvekilleri Özlem Zengin, Abdülhamit Gül, Muhammet Emin Akbaşoğlu, Leyla Şahin Usta ve Bahadır Yenişehirlioğlu eşlik etti.

Kurtulmuş ve heyetini HÜDA PAR Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zekeriya Yapıcıoğlu, HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir ile Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin İmir karşıladı.

Yapıcıoğlu'nun TBMM odasında gerçekleşen ziyaret yaklaşık 45 dakika sürdü. Ziyaretin ardından Kurtulmuş ve Yapıcıoğlu basına açıklamalarda bulundu.


"Cumhur İttifakı dönemsel, mevsimsel bir ittifak değildir"

TBMM Başkanlığıyla ilgili prosedürü tamamlayıp dilekçeyi verdiklerini belirten Kurtulmuş, "Seçimlere birlikte girdiğimiz Cumhur İttifakı'nın bir parçası olan HÜDA PAR'a ziyarette bulunduk. Değerli Genel Başkan Zekeriya Bey ve milletvekilli arkadaşları ziyaret ettik. Öncelikle milletvekilliği hayırlı olsun demek isteriz. Grup Başkanımız ve Grup Başkan Vekillerimizle birlikte bu ziyareti gerçekleştirdik. Cumhur İttifakı dönemsel, mevsimsel bir ittifak değildir. Ortak hedefleri ve ortak amaçları olan siyasi kimlikleri ve siyasi parti olarak kendi propagandaları farklı olsa da esas itibarıyla Türkiye'nin geleceğine ilişkin ortak konularda anlaşmış ve bu istikamette yürüyen bir siyasi harekettir. 28. Dönemin, TBMM tarihi bakımından büyük bir öneminin olduğunu bir kere daha altını çizmek isterim. Türkiye Yüzyılı olarak tanımladığımız yani dünyada sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye iradesini kurmak iradesinin ortaya konulduğu bir döneme girdik." dedi.

"İnşallah yarın itibarıyla TBMM yeni döneme hızlı bir şekilde giriş yapacak"

Milletin, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan'ı yeniden Türkiye Cumhurbaşkanı olarak seçmesi ardından kabinenin kurulmasıyla işin "Yürütme" kısmının tamamlandığını hatırlatan Kurtulmuş, "Milletin iradesi tecelli etmiş oldu. Öncelikle milletvekillerimizin yemini, ardından da yarın gerçekleştirilecek olan TBMM Başkanlığının seçimiyle birlikte TBMM'de Türkiye Yüzyılının yasama görevini yapmak üzere Türkiye Yüzyılının başında ilk görevi alan Meclis olarak tarihi sorumluluklarını yerine getirecektir. Bu süre içerisinde hep beraber farklı siyasi partilerle birlikte farklı görüşlerimiz olsa bile Türkiye'nin ortak hedeflerinde birleşmeyi becerebilen bir anlayış içerisinde mücadele edeceğiz. Özellikle Cumhur İttifakı'nın bir parçası olarak HÜDA PAR'a hem hayırlı olsun demek hem de Cumhur İttifakı'nın ortaya koyduğu siyasi iradeye destek vermesi bakımından HÜDA PAR'ın da desteklerini talep ettik. İnşallah yarın itibarıyla TBMM yeni döneme hızlı bir şekilde giriş yapacak." ifadelerini kullandı.

Yapıcıoğlu: "Hedeflerimize yüzde 100 ulaştık"

Görüşmenin ardından konuşan Yapıcıoğlu ise, seçim sürecinde önlerine koydukları hedeflerin tamamının gerçekleşmiş olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.