Kuveyt'teki siyasi çevrelerden Trump'ın normalleşme açıklamasına tepki

Kuveyt'teki siyasi çevrelerden Trump'ın normalleşme açıklamasına tepki

Kuveyt'teki siyasi oluşumlar, Trump'ın, Kuveyt'in de siyonistl işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmeye istekli olduğuna dair açıklamasına tepki gösterdi ve hükümetten Kuveyt'in resmi olarak bunu reddettiğine dair açıklama yapmasını istediler.

Konu ile ilgili açıklama, Kuveyt'teki 11 siyasi oluşumun yaptığı ortak açıklamada dile getirildi.

Açıklamada Kuveyt hükümetinin Dış İşleri Bakanlığı vasıtasıyla, Trump'ın bu iddialarının genelde ve özelde geçersiz olduğunu ortaya koyacak ve tartışmalara nokta koyacak resmi bir açıklama yapması gerektiği dile getirildi.

Bu arada Kuveyt'in parlamentosu durumundaki Kuveyt Millet Meclisi'nden de siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmeyi suç sayan yasa tasarısına da öncelik vermesini istedi. Bu tasarı Kuveyt'in ileride bu konuda maruz kalacağı baskıların ve provokasyonların önünün kesilmesi için teklif edilmişti.

Siyasi oluşumların ortak açıklamasında Kuveyt'te fertlerin, grupların ve sivil toplum kuruluşlarının, Kuveyt hükümetinin işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmeyi reddeden tavrına destek amacıyla bu yasa tasarısının kabul edilmesi için etkin faaliyetler yürütmesi gerektiği dile getirildi.

Açıklamada Anayasanın, Kuveyt'in, siyonist oluşumlara karşı savunma savaşı içinde olduğuna hükmeden maddelerine de dikkat çekilerek normalleştirmenin reddedilmesinin siyonist işgal rejimine karşı verilen mücadeleye vefakârlık olacağı belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.