1. HABERLER

  2. MALATYA

  3. MALATYA

  4. Malatya Eğitim-Bir-Sen: “Okunan selalarla tankın önüne yattık”
Malatya Eğitim-Bir-Sen: “Okunan selalarla tankın önüne yattık”

Malatya Eğitim-Bir-Sen: “Okunan selalarla tankın önüne yattık”

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi ve Egitim-Bir-Sen 1 No'lu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, 15 Temmuz ABD destekli hain darbe girişimi yıl dönümü münasebetiyle yazılı açıklama yaptı.

A+A-

Minarelerden okunan selalarla milletin varoluş kararlılığının coşkusu ve direnciyle tankın önüne yattıklarını, namlulara göğüslerini dayadıklarını vurgulayan Söylemez, hainlerin silahlarına karşı masumların cesaretiyle bütün hesapların bozduğunu söyledi.

Söylemez, 15 Temmuz’un; ülkeyi işgal etmek isteyen emperyalist güçlerin içerden devşirdikleri hain kuklalar eliyle bağımsızlığa darbe vurmak, birliği tarumar etmek, tarihsel misyonuna son vermek için yaptığı kalkışmanın, milletin güçlü iradesi sayesinde bozguna uğratıldığı tarihî bir günün adı olduğunu ifade etti.

"FETÖ ihanet şebekesi milletine namlu doğrultmuş, kendi ülkesini işgale yeltenmiştir"

15 Temmuz'da FETÖ ihanet şebekesinin hiçbir hak, hukuk ve ahlakta sınır tanımadığını söyleyen Söylemez, "Çıkarları uğruna her şeyi göze alan FETÖ ihanet şebekesi; millî ve manevi değerlerimizi istismar ederek dinî vecibelerimizi çıkar aracına dönüştürerek milletin merhametini sömürerek kökü dışarıda derin bağlantılarından aldığı talimatla büyük bir ihanete girişmiş, kendi milletine namlu doğrultmuş, kendi ülkesini işgale yeltenmiştir." dedi.

"Hainlerin silahlarına karşı masumların cesaretiyle bütün hesapları bozduk"

FETÖ'cü hainlerin 35 uçakla millete ve kurumlarına bomba yağdırdığını ve 37 helikopterle masum insanlara yaylım ateşi açtıklarını hatırlatan Söylemez, şunları söyledi:

“74’ü tank olmak üzere, 246 zırhlı aracı vatandaşlarımızın üzerine sürmüş, 3 gemiyi muhtemel olaylar için hazır bekletmiş, 3 bin 992 otomatik tüfek kullanarak stratejik kurumlara saldırmış, direnen halkı kurşun yağmuruna tutmuştur. 251 vatanperver insanımız şehit, 2 bini aşkın kahramanımız gazi olmuştur. Darbenin ilk başladığı saatlerde genel başkanımızın çağrısıyla bütün teşkilatımızla organize bir şekilde, kadın erkek, yaşlı genç milletimizle birlikte mevzide yerimizi alır gibi alanlara aktık. Minarelerden okunan selalarla milletimizin varoluş kararlılığının coşkusu ve direnciyle tankın önüne yattık, namlulara göğsümüzü dayadık, hainlerin silahlarına karşı masumların cesaretiyle bütün hesapları bozduk. Yüzyıllardır bu topraklarda niçin var olduğumuzu dosta ve düşmana o gece bir kez daha gösterdik.”

"Hiçbir denklemin bizi hiçe sayamayacağını şehitlerimizin kanı, gazilerimizin cesareti, milletimizin dirayetiyle ortaya koyduk"

Darbe girişimi gecesi millet olarak dünyanın dört bir yanında masumların ve mazlumların duasını aldıklarını ve küresel odakların ve iş birlikçilerinin yüreklerine korku saldıklarını belirten Söylemez, "Dünyanın unuttuğumuzu sandığı tarihsel misyonumuza duygu olarak yeniden döndük, misyonumuza sahip çıktık, hiçbir denklemin bizi hiçe sayamayacağını şehitlerimizin kanı, gazilerimizin cesareti, milletimizin dirayetiyle ortaya koyduk.

Sendika olarak, özlük mücadelesini özgürlüğümüzden bağımsız düşünmedik. Emeğimizin hak ettiği değeri alacağı tek yerin vatanımız olduğunu hiç unutmadık. Alın terimizi de kanımızı da damlatacağımız tek yerin bu topraklar olduğu düşüncesinden hiçbir zaman sapmadık. Örgütlü olmanın hakkını vererek, üyemizi de ülkemizi de korumayı en büyük ödev ve görev belledik. Şehit düştük, gazi olduk ama ‘bekleyip görelim’ demedik; demokrasi nöbetlerinde de milletimizle kol kola olduk." diye konuştu.

Söylemez, "İnsan hakları ve özgürlükler söz konusu olduğunda kimseye söz söyletmeyen ikiyüzlü Batı’nın diline pelesenk ettiği kavramların sadece kendisi için geçerli olduğunu, başkalarını hep sömürge olarak gördüğünü, istila ve işgal için bu kavramları sinsice kullandığını, o gece darbeyi yaşayan ve püskürten milletimizin cesaretine karşı duyduğu kayıtsızlıktan bir kez daha anladık. Darbeyi ve darbecileri kınamadılar, kınayamadılar. Kendi başkentlerinde bir olay olduğunda topluca yürüyen ülke liderleri Türkiye için tek cümle bile kuramadılar. Tam tersine, darbecilerin elindeki kanı yıkamak için medyayı kullandılar. 15 Temmuz’da, Çanakkale’de koyun koyuna yatan şehitlerimizin miras bıraktığı birlik ve beraberlik milletimizi tek bir gövdeye dönüştürmüş, istikbalin istiklalden geçtiği kayıtlara bir kez daha düşmüştür.

Eğitim-Bir-Sen olarak, tarihin hangi kesitinde, dünyanın neresinde olursa olsun, tüm darbeleri ve darbecileri lanetliyoruz. Bütün vesayet düzenlerini, milletin iradesine ipotek koyan anlayışları ve arayışları tartışmasız reddediyoruz. Milletimizin güçlü iradesiyle atlattığımız bu büyük badirelerden sonra yeni ufukları görmenin, yeni umutları menzil edinmenin vaktidir, diyoruz." açıklamasında bulundu.

İLKHA


Malatya Eğitim-Bir-Sen: “Okunan selalarla tankın önüne yattık”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.