Malatya'da bağımlılığa dikkat çekmek için program düzenlendi

Malatya'da bağımlılığa dikkat çekmek için program düzenlendi

Programda konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bağımlılık ile mücadele kapsamında herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirtti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi iş birliğiyle bağımlılık konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

Programda, bağımlılığı konu alan ''Bağımlı Değiliz'' adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi Konferans Salonunda sahnelenen oyunda bağımlılığın zararlarına dikkat çekildi.

"Gerekli önlemleri hep birlikte almamız gerekir"

Programının açılış konuşmasını yapan Gürkan, bağımlılık ile ilgili herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirtti.

Gürkan, "Kamu ve yerel yetkililer, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri bu konuda kendilerini sorumlu hissetmeleri gerekir. Gerekli önlemleri hep birlikte almamız gerekir. Okullarda öğretmenlerimiz, evde anne ve babalarımız, yerel yönetim olarak bizler, bağımlılık ile mücadele etme noktasında bütün gayreti ve çabayı göstermemiz gerekiyor. Evde çocuklarımıza sevgiyi eksik etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Gürkan, "Sağlıklı bir vücut olmadığı takdirde, o sağlıksız vücut, sağlıksız bir ortam oluşturur ve hepimizi rahatsız ve huzursuz eder. Sağlıklı bir toplum oluşturmak istiyorsak, bireylerin sağlıklı olması, sağlıklı yaşatmak ve onları her türlü bağımlılıktan uzaklaştırmak gerekir." şeklinde konuştu.

"Bağımlı Değiliz" adlı tiyatro programını yazan ve yöneten Ömer Faruk Acun ise, "Kent Konseyi ile birlikte yapmış olduğumuz bu dördüncü program. Kent Konseyi ile birlikte daha fazla sahne alacağız. Kent Konseyine bu fırsatı verdikleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Büyükşehir Belediye'mize, Kent Konseyine, MABESEM ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, "Kent Konseyi olarak yapılan bu tarz anlamlı çalışmalardan dolayı tiyatro ekibimize teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesi anlamlı ve yararlı çalışmalarda her zaman desteklerimizi sunacağız." ifadelerini kullandı.

İLKHA


Malatya'da bağımlılığa dikkat çekmek için program düzenlendi

Malatya'da bağımlılığa dikkat çekmek için program düzenlendi

Malatya'da bağımlılığa dikkat çekmek için program düzenlendi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler