Malatya'da "Başarıda Ortak Hikâyemiz" adlı program düzenlendi

Malatya'da "Başarıda Ortak Hikâyemiz" adlı program düzenlendi

Malatya'da, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında "Bilimsel, Sportif, Akademik" alanlarda ulusal başarılar gösteren öğrencilerin hikâyelerini paylaşacakları, "Başarıda Ortak Hikâyemiz" adlı program düzenlendi.

Malatya'da, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında ulusal başarı gösteren öğrencilerin hikâyelerini paylaşacakları, her alanda gösterilen başarıların yeni başarılar için yol gösterici olacağı, yetenekleriyle hayallerine ulaşmak isteyen öğrencilerin nereden başlayacaklarına dair sorulara yanıt bulacağı "Başarıda Ortak Hikâyemiz" adlı program düzenlendi.

Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, "Başarı Hikâyeleri, bireylerin hayata dair dikkate değer mücadelelerinden, yolculuklarından oluşur. Her hikâyenin dinlenecek, izlenecek, örnek oluşturacak bir tarafı vardır. Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu hikâyelerle öğrencilerimizi buluşturmak istedik. Müdürlüğümüzce 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında 'Bilimsel, Sportif, Akademik' alanlarda ulusal başarılar gösteren öğrencilerimizin hikâyelerini paylaşacakları, her alanda gösterilen başarıların yeni başarılar için yol gösterici olacağı bu çalışmayı planladık. Amacımız; bu vitrinin bütün öğrencilerimiz tarafından görülmesi ve bu birikimden öğrencilerimizin yararlanmalarını sağlamak. Bu bağlamda öğrencilerimizin yeteneklerini, hayalleri ile ortaklaştırmak istiyoruz." dedi.

Hayallerin peşinden gidilmesi ve güzel yarınların inşa edilmesi amacıyla bu ortamı sağladıklarını belirten Kanbay, şöyle devam etti:

Ülkemizi daha iyi yerlere taşımak ve insanlık mirasına katkı sunmak için buna ihtiyacımız var. Eğitim alanındaki çalışmalarımızla bunu desteklemeyi sürdüreceğiz. Özellikle eğitimin, bilimsel ve sportif alanların bütün dallarını önemsiyoruz ve gerekli yatırımları, çalışmaları yapıyoruz. Başarıya ulaşmak isteyen öğrencilerimizin nereden başlayacaklarına dair sorulara yanıt bulacakları 'Başarıda Ortak Hikâyemiz' adlı programımıza katılımınızdan dolayı teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Vali Yardımcısı Kenan Eskin ise öğrencilerin daha çok çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Eskin, "Bilimsel, Sportif, Akademik alanlarda başarılar gösteren öğrencilerimiz ile hayallerine ulaşmak isteyen öğrencilerimizin buluştuğu bir ortamda olmanın sevinci ve gururu içerisindeyiz. Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmesini, geleceklerine umutla bakmalarını, mutlu ve konforlu bir hayat yaşamalarını sağlamak hepimizin gayesidir. Çocuklarımız bilimsel bir bakış açısıyla, araştırarak sorgulayarak çalışmalar yapmalı, hayata geçirmiş oldukları ve geçirecekleri projelerin öncü olmasını ve ileride büyük projelerin başlangıcı olmasını temenni ediyorum. Çocuklarımızın ileride daha da büyük projelere imza atacaklarına inanıyorum. Bizleri bir araya getiren 'Başarıda Ortak Hikâyemiz' projesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Protokol konuşmalarının ardından, TÜBİTAK, TEKNOFEST, spor, müzik ve birçok alanda derece elde eden öğrenciler ve yetenekleriyle hayallerine ulaşmak isteyen öğrenciler bir araya geldi.


Malatya'da "Başarıda Ortak Hikâyemiz" adlı program düzenlendi

Malatya'da "Başarıda Ortak Hikâyemiz" adlı program düzenlendi

Malatya'da "Başarıda Ortak Hikâyemiz" adlı program düzenlendi

Malatya'da "Başarıda Ortak Hikâyemiz" adlı program düzenlendi

Malatya'da "Başarıda Ortak Hikâyemiz" adlı program düzenlendi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler