Malatya'da başarılı cerrahi operasyonlar yapılıyor

Malatya'da başarılı cerrahi operasyonlar yapılıyor

Malatya Turgut Özal Üniversitesinde ameliyatsız safra kesesi taşı operasyonu yapıldı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin akademik kadrosunun oluşmasıyla birlikte Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev alan akademisyenler kendi branşlarında tıbbi ve cerrahi müdahalelere başladı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Araştırma Hastanesini ziyaret ederek, hastalar ile sohbet etti ve durumları hakkında bilgi aldı.

Ziyarette konuşan Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Aladağ, “Malatya’da oluşumuz ve Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın ismini taşıyan bir üniversitede çalışıyor olmak bizim en büyük mutluluk. Bu, tüm Malatya’nın hayaliydi. Şükürler olsun Sağlık Bakanlığı ile bir protokol yapıldı ve Turgut Özal Üniversitesi ile Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi protokol imzalayarak bizler de ülkemiz için buralarda hizmet etmeye başlamış olduk.” dedi.

Prof. Dr. Aladağ, ameliyatsız olarak safra yollarındaki taşları çıkarttıklarını ve ameliyat riskine maruz kalmadan, hastaların sağlığına kavuştuklarını belirterek, “Genel cerrahi, kardiyoloji, gastroenteroloji gibi birçok bölümde kendi alanında kıdemli ve deneyimli hocalarımız, konularında çok deneyimli genel cerrahlarımız ve aynı şekilde gastroenteroloji bölümünde alanlarında çok yetkin hocalarımız çalışmalarını yürütmekte. Gastroenteroloji bölümündeki hocalarımız, diyelim ki bir hastamızın safra yollarında taşı var, bu hastayı ameliyat etmeden, endoskopik olarak ameliyatsız safra yollarındaki taşları çıkartıyorlar ve bu hastamız kısa sürede sağlığına kavuşuyor. Türkiye’de kendi alanlarında yetkin tüm hocalar en üst düzeyde hizmetleri verebiliyor.” sözlerine yer verdi.

Tıp Fakültesinin akademik kadrosuna da değinen Aladağ, “Aynı şekilde genel cerrahi, kadın doğum, gastroenteroloji, göğüs hastalıkları bölümlerinde uzman doktorlarımız ile her türlü ameliyat çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu konuda Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Aysun Karabulut’a yoğun çalışmaları için şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

Tıp Fakültesi öğrencilerinin online eğitimlerine devam ettiğini belirten Aladağ, açıldığı ilk yılda öğrenci alabilmenin avantajına değinerek, tüm altyapı çalışmalarının hazır olduğunu ve öğrencilerin en iyi eğitimleri alabileceklerini belirtti.

Turgut Özal Üniversitesi Malatya için çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Aladağ, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Merhum Cumhurbaşkanımız Sayın Özal’ın ismini yaşatmak için Malatya’mızda Turgut Özal Üniversitesini kurdu ve bu bizleri çok çok mutlu etti.

Rektörümüz de bu vesile ile Özal’ın ismini en iyi şekilde yaşatmaya çalışıyor. Bunun için emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Bizler de Tıp Fakültemiz ile sağlık alanında üretime devam etmek adına çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdüreceğiz.” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler