Mardin Artuklu Üniversitesi ile Şırnak Üniversitesi arasında iş birliği protokolü

Mardin Artuklu Üniversitesi ile Şırnak Üniversitesi arasında iş birliği protokolü

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi arasında karşılıklı iş birliğini ve ortak girişimleri geliştirmek amacıyla Merkezi Araştırma Laboratuvarı iş birliği protokolü imzalandı.

İki üniversitenin Merkezi Araştırma Laboratuvarları tarafından yürütülen analizleri, araştırma-geliştirme, bilimsel ve teknik çalışmalara ait bütün iş ve işlemlerin yapılması gibi birçok alanda mutabakata varılan iş birliği protokolü, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan tarafından imzalandı.

Protokol imza görüşmesinde, protokolün iki üniversitenin araştırma- geliştirme kalitesini ve teknik başarısını tırmandıracağını belirterek konuşmalarına başlayan MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, “Mardin Artuklu Üniversitesi olarak bölgenin her türlü çözümleme ve teknik bilim analizlerine cevap vermek için yüksek donanımlı cihazlarla hizmet ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu protokol ile iki üniversitenin araştırma kalitesine test-analiz ortak çalışmaları ile başarılı bir etki yaratacağına inanıyorum.” dedi.

Şırnak Üniversitesi Merkezi araştırma Laboratuvarı ile Mardin Artuklu Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nın kendi imkânları çerçevesinde gerçekleştiremedikleri test ve tahlillerin karşılıklı talepler ile karşılanabileceği bilgisini veren MAÜ Merkezi Araştırma Laboratuvarı Müdürü Aziz Korkamaz, her iki kurumunda mevcut alt yapılarının ortak kullanımı konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğini ve her türlü bilimsel çalışmalarda tarafların karşılıklı  mevcut alt yapı olarak kullanabileceklerini ifade etti.  


Mardin Artuklu Üniversitesi ile Şırnak Üniversitesi arasında iş birliği protokolü

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler