Mardin Midyat’ta öğrencilere 2 bin 291 adet tablet dağıtımı yapıldı

Mardin Midyat’ta öğrencilere 2 bin 291 adet tablet dağıtımı yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığınca uzaktan eğitim sürecinde EBA ’ya katılım sıkıntısı yaşayan öğrencilere verilmek üzere Midyat’a gönderilen 2 bin 291 adet tablet, törenle öğrencilere verildi.

Covid-19 salgını nedeniyle uzun süredir uzaktan eğitim ile eğitimlerine devam eden öğrencilerden EBA’ya katılım sıkıntısı yaşayanların talepleri üzerine Millî Eğitim Bakanlığı tablet dağıtımı planlamasında bulundu.

Ülke genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik tablet dağıtımı devam ediyor. Bu kapsamda Midyat Kaymakamı Tekin Dundar ve ilçe protokolünün katılımlarıyla Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Seladdin Eyyübi ilk ve ortaokulu bahçesinde düzenlenen temsili dağıtım töreni ile tablet almaya hak kazanan bir kısım öğrenciye tabletleri takdim edildi. Törende öğrenci velileri de hazır bulundu. Diğer öğrencilere ise okul müdürlükleri aracılığıyla tabletleri ulaştırılacak.

“Tabletlerin öğrencilerin eğitimlerine olumlu bir katkı sağlamasını umuyoruz”

Yapılan tablet dağıtımı etkinliği ile ilgili konuşan Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, tabletlerin öğrencilerin eğitimlerinde olumlu bir katkı sağlamasını umduklarını söyledi.

Altay, “İlçemizde EBA’ya ulaşım imkânı olmayan öğrenciler için 2291 adet tablet geldi. Bunlar ortaokul ve lise öğrencilerimize bugün itibariyle dağıtıldı. Sayın Kaymakamımız Tekin Bey’in öncülüğünde ve ilçe protokolümüzün katılımıyla Seladdin Eyyübi Ortaokulu'nda temsili dağıtım töreni gerçekleştirdik. Diğer tabletler de şu an okullarımızda velilerimize teslim ediliyor. İnşallah eğitimlerine katkı sağlayacak şekilde kullanılır. Öğrencilerimiz bu tabletlerden EBA ya giriş yapar ve öğretmenler de takiplerini yaparlar. İnşallah öğrencilerimize faydalı olur. Hayırlı uğurlu olsun.”şeklinde konuştu.

“Kırsalda öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Yüz yüze eğitim kapsamının genişletilmesini arzu ettiklerini belirten Altay “Kırsalda tüm okullarımız ve merkezdeki anaokullarımız açıldı. Ama ilkokul, ortaokul ve liselerimizde henüz yüz yüze eğitim başlamadı. Uzaktan eğitimle devam ediliyor. Okullardaki heyecanı gittik köylerimizde gördük. Müthiş bir özlem ve hasretle çocuklarımız gelmişti. Öğretmenlerimiz de daha büyük bir özlemle derslerini işliyorlardı. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu devam eder ve yüz yüze eğitimin kapsamı da genişletilir, tüm öğrencilerimiz okullarına ve öğretmenlerine kavuşur, öğretmenlerimiz öğrencileriyle bir araya gelir. Böylece yüz yüze eğitimden daha fazla istifade etmiş oluruz.” diye ifade etti.

Tabletlerini alan öğrenciler ile velileri de duygularını İLKHA muhabiriyle paylaştı.

“Beş çocuğum var birine tablet çıktı”

Çocuklarının hepsinin bir telefonla uzaktan eğitim görmeye çalıştıklarını ama bu durumun verimli olmadığını belirten öğrenci velisi Ferhan Bilgiç “Okula giden beş çocuğum var ama sadece bir kişiye tablet çıktı. Allah razı olsun tablet verildi. EBA’ya erişimde çok sıkıntı yaşıyorlardı. Çocuğum iki gündür heyecandan uyumuyor, ona tablet çıktı diye. Allah razı olsun.” dedi.

Öğrenci velisi Peyruza Dağ “Teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun.  Var olsunlar. Çocuklarımıza tablet verdiler. Onlardan memnunuz. Allah razı olsun.” diyerek duygularını paylaştı.

“EBA’ya giremediğim için karnem kötü geldi”

Ortaokul öğrencisi Bilal Çakmaz “Ablam EBA’ya girebiliyordu, ama ben giremiyordum. O yüzden karnem de biraz kötü geldi. Çok mutluyum. Teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi

Öğrenci İrfan Duran “Bize güzel ve kaliteli bir tablet verdikleri için teşekkür ederim. Bize yardımcı oldular. Uzaktan eğitim için çok güzel bir katkı oldu bizim için. Bununla güzel başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.  

Öğrenci Fırat Bilgiç “Tablet için çok teşekkür ederim. Eğitimimiz için, EBA için güzel bir şey. Teşekkür ederim.” dedi. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.