1. HABERLER

  2. MARDİN

  3. KIZILTEPE

  4. Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak’tan öğrencilere Kur’an tavsiyesi video foto
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak’tan öğrencilere Kur’an tavsiyesi video foto

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak’tan öğrencilere Kur’an tavsiyesi video foto

Kızıltepe’de imam hatip lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Kur’an-ı Kerim’i çok okuyan insanların başarı dereceleri yükseldiğine dikkat çekerek, öğrencilere çokça Kur’an okumalarını tavsiye etti.

A+A-

Son Valiler Kararnamesi ile Aydın’a atanan Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak veda turlarına başladı. Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenciler ile bir araya gelen Vali Koçak, öğrencilere çokça Kur’an okumalarını tavsiye etti.

“Kur’an-ı Kerim; hayatımızda ders olarak değil bir hayat tarzı olarak görülmesi gerekir” diyen Koçak, “İnsanlar Kur’an-ı Kerim’i ne kadar çok okursa başarısı da o kadar artar” dedi.

“İHL’ler vali veya kaymakamların kolay gittiği yerler değildi”

Kendisinin de bir imam hatipli olduğunu hatırlatan Vali Koçak, sözlerine şöyle devam etti; “Bizim dönemimizde imam hatip okullarını okumak o kadar kolay bir şey değildi. İmam hatip okullarına valilerin, kaymakamların böyle kolay kolay gittiği yerler değildi. Devletin desteğinin hemen hemen hiç olmadığı, sadece öğretmen atamaktan yönetici atamaktan öteye geçmediği bütün masraflarını, yapım masrafları, yer masraflarını veliler, hayırseverler karşılardı imam hatipler gelecek nesillerin milli ve manevi değerlerine bağlı yetişmesi için fedakârlık yapanların karşıladığı okullar konumundaydı.Ben ortaokuldayken bir taraftan Arapça okuyordum, bir taraftan hafızlığa çalışıyordum. Her gün çok Kur’an-ı Kerim okuyordum ve sürekli okul birincisi oluyordum ne zaman ki daha az Kur’an okumaya başladım o zaman başarı derecem düştü. İmam hatipte okuyanlar Kur’an-ı Kerimi çok okumaları gerekir ve öyle olması gerekir imam hatipte okuyanların her gün muhakkak Kur’an-ı Kerim okumaları lazım Allah, Kur’an-ı Kerimi okuyanların zihinlerini açıyor, hafızalarını güçlendiriyor. Kur’an-ı Kerimi hayatımızda ders olarak değil bir hayat tarzı olarak görmemiz gerekir. Hiç hayatınızdan çıkmaması için bir büyüğünüz olarak söylemek istiyorum; Kur’an-ı Kerimi ne kadar çok okursanız o kadar başarınız artar ve gerek sizin açınızdan gerekse çevreniz açısından muhakkak çok olumlu sonuçlar ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.”

İLKHAHABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.