Mardin’de OSB müteşebbis heyeti toplantısı yapıldı

Mardin’de OSB müteşebbis heyeti toplantısı yapıldı

Mardin Organize Sanayi Bölgesi (OSB) müteşebbis heyeti toplantısı, Vali Mahut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Demirtaş’ın başkanlığında Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonundaki toplantıya, OSB Başkan Vekili Abdulnasır Duyan ve müteşebbis heyeti üyeleri katıldı.

Gündem maddelerinin tek tek masaya yatırıldığı toplantıda, Organize Sanayi Bölgesinin son durumu, istihdam konuları ve yeni yatırım talepleri görüşüldü.

Mardin’de üretim ve istihdamın artırılmasına yönelik yatırımların sürdürüldüğünü belirten Vali Mahmut Demirtaş, pandemi sürecine rağmen Organize Sanayi Bölgesinde ihracatın artmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Yerli ve yabancı yatırımcıların Mardin’e yönelik yoğun taleplerinin olduğunu ifade eden Vali Demirtaş,  şöyle dedi:

“Mardin bulunduğu konum itibariyle yatırımcıların gözdesi olan bir şehir… Sanayicilerimiz Coronavirus salgınına rağmen üretimlerini aralıksız sürdürüyor. 2020 yılında un ihracatında birinci sırada yer alan Organize Sanayi Bölgemizin 2021 yılının da un ihracatını artırarak ilk sırada yer almaya devam edeceğine inanıyorum. İstihdam konusu bizim için önemli konuların başında geliyor. İlimizde yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı her yatırımcıya desteğimiz sürecektir. Mardin’de işsizliği sorun olmaktan çıkarmak için yeni sanayi bölgelerin kurulmasına yönelik çalışmalarımız hızla devam etmektedir.”

Toplantı, Vali Demirtaş’ın sanayicilerin sorun ve taleplerinin dinlenmesinin ardından son buldu. 


Mardin’de OSB müteşebbis heyeti toplantısı yapıldı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.