1. HABERLER

  2. VAN

  3. VAN

  4. Memur-Sen Van Şubesinden "adalete davet" çağrısı
Memur-Sen Van Şubesinden "adalete davet" çağrısı

Memur-Sen Van Şubesinden "adalete davet" çağrısı

Memur-Sen Van Şubesi tarafından "Emeğe Saygı, Adalete Davet" temasıyla basın açıklaması gerçekleştirildi.

A+A-

Memur-Sen Van Şubesi, kamu görevlilerinin taleplerini dile getirmek ve kazanımlarını artırmak amacıyla "Emeğe Saygı, Adalete Davet" temasıyla bugün bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Düzenlenen basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Van Şube Başkanı Ali Uca, haklı taleplerini bir kez daha haykırmak üzere 81 ilde sahada olduklarını söyledi.

Uca, "Memur-Sen ve bağlı sendikalarımızla tamamında yetkili olarak katıldığımız 5’inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri, Kamu İşveren Heyeti'nin müzakere süreci hiç yaşanmamış gibi bir irade ortaya koyması üzerine uyuşmazlıkla sonuçlanmıştır. Masada uzlaştıklarımızın yok sayılması ve Toplu Sözleşme müzakerelerinin hiç yapılmamış gibi davranılması üzerine, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na taşıdığımız 5’inci Dönem Toplu Sözleşme'nin, kamu görevlilerinin haklı beklentilerini karşılayarak yeni hak ve kazanımlarla donatılmasına katkı ve destek sunmak için bugün 81 ilde ‘Emeğe Saygı, Adalete Davet’ temasıyla sahadayız." dedi.

Kamu İşvereni tarafından tekliflerinin hiçbir şekilde dikkate alınmadığını savunan Uca, "Milyonlarca insanı ilgilendiren fakat kamu işvereninin, konfederasyonumuza sunduğu teklifte yok saydığı; sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetler sınıfının Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçirilmesi, kademe derece sınırlamasının kaldırılması, bayram ikramiyesi, kılık-kıyafet yasağının kaldırılması, gelir vergisi mağduriyetinin son bulması, dayanışma aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi gibi temel tekliflerimiz dâhil toplam 657 teklifimiz gayet makul ve makbul teklifler olmasına karşın sanki hiç yapılmamış gibi Kamu İşvereni tarafından hiçbir şekilde dikkate alınmamış, bunlara ilişkin herhangi bir teklif masaya getirilmemiştir." diye konuştu.

Gelir dağılımında adaletin sağlanmasını istediklerini vurgulayan Ergin, "Kamu İşveren Heyeti'nin, Konfederasyonumuza sunduğu teklifte yok saydığı bütün tekliflerimizin Hakem Kurulu tarafından dikkate alınmasını istiyoruz. Biz Hakem Kurulu'ndan, refahın tabana yayılmasını, gelir dağılımında adaletin sağlamasını istiyoruz. Biz, refahtan pay, paylaşımda adalet istiyoruz. Biz, kamu görevlilerinin yaşam standartını yükseltecek, emeğin hakkını takdir edecek bir karar bekliyoruz. Biz Hakem Kurulundan; elektrik ve doğalgaz zamlarının art arda yaşandığı, ulaşım ve barınma giderlerinin yükseldiği, enflasyonun tahmin ve hedeflerin üzerinde çıktığı, alım gücünün düştüğü, pek çok gider kaleminde artış yaşandığı bir süreçte bütün parametrelerin dikkate alındığı adil ve hakkaniyetli bir hüküm bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.