Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’den “Fakülte” değerlendirmesi

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’den “Fakülte” değerlendirmesi

Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin ilçeye büyük bir katkı sağlayacağı ifade edildi.

Midyatlıların dört gözle beklediği “Sanat ve Tasarım Fakültesi” açılması kararı, Resmî Gazete’de yayınlanmasının ardından, Belediye Başkanı Veysi Şahin, fakültenin ilçeye büyük bir katkı sağlayacağını belirterek, alınan karar vesilesiyle sevinçli olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı Şahin, “Halkımızın eğitim ve öğretim alanındaki taleplerine karşılık vermek için büyük gayret gösteriyoruz. Midyat’ta Sanat ve Tasarım Fakültesi açılacak olması, ilçemizin eğitim alanında atağa kalkmasına neden olacak. İlçemize Fakülte açılması için yoğun taleplerde ve girişimlerde bulunduk. Son olarak ilçemize bir Fakültenin kazandırılması için çok gayret gösterdik. Özel bir stratejik ağırlık vererek el birliğiyle ilçemize bir fakülte kazandırmanın sevincini yaşıyoruz." dedi.

Şahin, açılacak fakültenin bölgenin yapısına uygun olmasını istediklerini ve bu çerçevede hareket ettiklerini vurgulayarak, “Biz özellikle sanat ve tasarım alanında bir fakülte kurulmasını istedik. Çünkü Midyat'ın korunmuş tarihi dokusu, köklü tarihi, geleneksel el sanatları, farklı kültür ve inançların bir arada yaşadığı bir ilçe. Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüyle, Milletvekillerimiz, Valimiz ve biz YÖK'e bu yönde bir fakülte açılması için teklifler gönderdik.” diye konuştu.

Şahin, emeği geçenlere teşekkür etti.

İLKHA


Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’den “Fakülte” değerlendirmesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.