Minia Kudüs tırı Adana'da

Minia Kudüs tırı Adana'da

Ülke genelinde farklı illerde vatandaşların ilgisine sunulacak Yetimler Vakfı ve Filistin Vakfı'nın iş birliği ile hazırlanan Mescid-i Aksa maketini taşıyan Minia Kudüs tırı Adana'ya ulaştı.

Kudüs ve Mescid-i Aksa davasını gönüllerde diri tutmak için Yetimler Vakfı ve Filistin Vakfı'nın iş birliği ile organize edilen program kapsamında startı İstanbul’da verilen Mescid-i Aksa maketini taşıyan Minia Kudüs tırı Adanalıların ilgisine sunuldu.

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde Sabancı Merkez Camii önünde sergilenen maket 26 Haziran Cumartesi günü akşam 20.00’ye kadar ziyaretlere açık tutulacak.

Yetimler Vakfı Adana Temsilcisi Mustafa Kazan yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa'nın sadece bir toprak parçası veya Arapların yaşadığı bir mekân olarak değil İslam ümmetinin atan kalbi olarak görülmesi gerektiği ifade etti.

Kudüs'ün sürekli gündemde olabilmesi için daha fazla etkinliklerin yapılması gerektiğini belirten Kazan, "Yetimler Vakfı olarak bu çalışmayla niyetimiz, Filistin'deki kardeşlerimize derman olmaktır." diye konuştu.

"Mescid-i Aksa’nın işgal altında olması dünya Müslümanları için çok büyük bir ayıptır”

Hayırseverlerin yapacakları yardımlarla Filistin halkına derman olmayı hedeflediklerini bildiren Kazan, Minia Kudüs maketinin bizzat Filistinli gençler tarafından Filistin topraklarından getirilen taşlarla inşa edildiğini dile getirdi.

Kazan konuşmasının devamında, "İşgalciler, ümmetin kutsal mekanlarını abluka altında tutuyor. Bu durum tüm dünya Müslümanları için çok büyük bir ayıptır. Müslümanlar siyasi ve askeri seçenekler başta olmak üzere güçleri oranında işgal rejimine karşı durmalıdır. Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmak zorundayız. Az çok, küçük ya da büyük demeden Kudüs uğruna adım atmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte Kudüs ve Mescid-i Aksa konulu resimler de sergilenirken Adanalılar makbuz karşılığında Kudüs için bağışta bulundu.

HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir ve parti teşkilatı da gerçekleştirilen sergiyi ziyaret etti.


Minia Kudüs tırı Adana'da

Minia Kudüs tırı Adana'da

Minia Kudüs tırı Adana'da

Minia Kudüs tırı Adana'da

Minia Kudüs tırı Adana'da

Minia Kudüs tırı Adana'da

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.