Molla Ömer Çelik: Biz cihadı terk ettiğimiz için Allah bizi zillette düçar etmiştir

Molla Ömer Çelik: Biz cihadı terk ettiğimiz için Allah bizi zillette düçar etmiştir

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Van'da düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı "Mevlid-i Nebi" etkinliğinde konuşan Şehitler Kervanı Platformu Başkanı Molla Ömer çelik Hoca, İslamsız bir hayatın olamayacağını vurguladı.

Etkinliğe katılan binlerce Vanlıya hitap eden Çelik, İslam ümmetinin içinde bulunduğu durumun nedenine dikkat çekti.

İnsanlığın İslam ile şeref bulduğuna dikkat çeken Çelik, Peygamber Efendimizin Hazreti Muaz'a nasihatine vurgu yaparak, "'Bu işin başı İslam'dır diyor peygamber Efendimiz. İslam varsa, hayat var. İslam varsa, izzet var. İslam varsa, şeref var. İslam varsa, onur var.


İslam yoksa hiçbir şey yok. İnsanı insan eden, insanı Allah'a kulluk şerefine erdiren, insanı beşeriyetten insanı kamile yükselten İslam'dır. İnsanlar İslam'la şeref buldu, İslam'la İzzet buldu. Onun için bize, 'Sizi kurtaracağız, sizin haklarınızı savunuyoruz, sizin için çalışıyoruz.' diye gelenlerin hayatına bakın. İslam varsa inanın. İslam yoksa, bilin ki sizi, bizi, bir kölelikten başka bir köleliğin içine atacaklar. Onun için Efendimiz Aleyhissalatu vesselam buyuruyor 'İşin başı İslam'dır Ey Muaz!' 'Bu işin direği, onu ayakta tutan namazdır' diyor. İşin zirvesi şehadettir, cihattır." dedi.

"Peygamber Efendimiz bugün içine düşeceğimiz zilletti bize bildirmiş"

"2 milyara yakın İslam alemi bir avuç israil'le baş edemiyoruz"

Kur'an-ı Kerim'de geçen cihad ayetlerine dikkat çeken Çelik, "Cenab-ı Allah, 'Ey iman edenler! Size ne oluyor ki Allah uğrunda, Allah yolunda sefere çıkmıyorsunuz? Eğer dünya sevgisinden, dünyaya olan meylinizden dolayı cihadı ve seferi terk ederseniz, Allah size dünyada da ahirette de zilleti tattırır.' buyuruyor. Şimdi günümüze bakalım. Günümüze döndüğümüzde bizler, cihadı terk ettiğimiz için, seferi terk ettiğimiz için Allah, bize dünyada zilleti tattırdı mı? Bugün 2 milyara yakın İslam alemi var. 2 milyara yakın İslam alemi bir avuç israil'le baş edemiyoruz. Neden? Mesele kemiyet meselesi değildir, mesela keyfiyet meselesidir, iman meselesidir. Peygamber Efendimiz aleyhissalatu vesselam 1450 sene önce bugünü bize haber vermiş. Bugün içine düşeceğimiz zilleti bize bildirmiş. Biz bu zillete düşelim diye bize bildirmemiştir. Uyanık olalım. Bu zillete düşmeyelim diye bize bildirmiş. 'Öyle bir zaman gelecek ki diyor Kafirler leş kargaları gibi size saldıracaklar.' Sahabe hayret ediyor o gün. 'Ey Allah'ın Resulü diyor, o gün bizim sayımız az mı olacak ki kafirler bize leş kargaları gibi saldıracaklar' Hayır. 'Bilakis o gün sizin sayınız fazla olacak' Sahabe anlamıyor. 'Ey Allah'ın Resulü biz bugün bir avucuz. Kendimizin üç katı, on katı, yüz katı müşriklerle savaşıyoruz da Allah'ın izniyle galip geliyoruz. O gün nasıl olur da sayımız çoğalacak ama mağlup olacağız, çaresiz olacağız.' Efendimiz aleyhissalatu vesselam buyuruyor 'O gün kalbinize vehn girecek.' Vhen nedir ey Allah'ın Resulü' diyorlar. 'Dünya sevgisi, ölüm korkusu' buyuruyor. Siz böyle olunca Allah sizin kalbinizdeki cesareti Netanyahu'nun kalbine koyacak. Netanyahu'nun kalbindeki korkuyu da sizin kalbinize koyacak. Bakın savaş ilk başladığı günlerde mel'ün Netanyahu'nun Arap liderlerine, satılmış Arap liderlerine, münafık Arap liderlerine, israil kölesi olan aşağılık savunucuları olan insanlıktan nasibini almamış, Ama bizim gibi görün, bizim gibi giyinen Arap liderlerine seslendi. Dedi ki 'Arap liderleri eğer saltanatlarını korumak istiyorlarsa, yerine otursunlar.' Hiçbirisinden ses çıkmadı. Hiçbirisi de itiraz etmedi değerli kardeşlerim. İşte Efendimiz aleyhissalatu Vesselam'ın 1450 yıllık önce bizi uyardığı konuya düştük." dedi.

Peygamber Efendimiz ve ondan önce gelen tüm Peygamberlerin Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla mücadele ettiklerine vurgu yapan Çelik, "Efendimizden önce gelen Allah'ın selâmı üzerlerine olsun Bütün Peygamberler Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla mücadele etmişler, cihad etmişler. Çünkü bu din cihadla ayaktadır. Bu din, cihadla cihana hakim olmuştur. Cihat terk edildiği zaman, Allah bizi zilletten zillete duçar kılmıştır. İslam tarihine bakalım. Efendimizden önceki tarihten bahsetmeyin. Çok güzel örnekler numunelerde var. Cihad edenler ve cihazı terk edenler ile ilgili. Biz Efendimizden sonraya bakalım. Çok kısa bir dönem içerisinde, Çok kısa bir zaman diliminde İslam, dünyanın yarısına hakim oldu. Afrika'dan tütün Balkanlar'a, Azerbaycan'a kadar, Şam topraklarına kadar, bu bölgeye kadar İslam hakim oldu. Ondan sonraki dönemlere baktığımızda gerek Emeviler'de gerek Abbasiler'de ondan sonra gelen Selçuklular'da gerek Gazneli'lerde, Karamanoğulları, Osmanlı'larda, hepsinde ne zaman gaye Fetih olmuşsa, gaza olmuşsa, cihad olmuşsa, Allah onları aziz kılmış. Allah onları muzaffer kılmış. Allah onlara güç ve kuvvet vermiştir. Aman ne zaman gaye ve amaç fetih olmaktan, gaza olmaktan çıkmışsa, saydığım devletler birer birer yıkılmıştır. Hepsinin zirvesi olmuş, zirveye çıkmışlar. Abbasiler yıkıldıktan sonra cenab-ı Allah İslam ümmetine Selçukluları imdat olarak göndermiş. Onların eliyle fütuhatları gerçekleştirmiştir. Ondan sonra Selahaddin Eyyubi, Nurettin Zengi ile Sultan Baybars onları İslam ümmetine imdat olarak göndermiş. Onlar gaza ettiklerinde, Cihad ettiklerinde, Allah onları aziz kılmıştır. Ama onların döneminde de tarihe baktığımızda, Haçlılarla anlaşan, Haçlılara yol taklit eden, Haçlılarla ilişki kuran, Haçlılara bilgi veren, Müslümanlara karşı haçlılarla sırf saltanatı yıkılmasın diye, sırf saltanatları ellerinden gitmesin diye Haçlılarla birleşen, o zamanki küçük emirlikler, sultanlıktır hepsi bu saydığım kahramanların eliyle birer birer rezil olmuşlar. Kıyamet gününe kadar da lanetle anılacaklardır." ifadelerini kullandı.

"O gün Haçlılarla iş birliği yapan o insanların, manen nesli bugün devam ediyor." diyen Çelik, "Bugün de saltanatları için, koltukları için, prenslikleri için, makamları için, israil'le, Amerika ile İngiltere ile işbirliği yapan, onların neslinin devamı var. Onlar da rezil olacak, onlar da yıkılacak, onlar da mahvolacak. Bundan zerre kadar şüphemiz yok. Onun için diyoruz ki Haçlılarla, Moğollarla işbirliği yapıp, Müslümanlara zarar verip de kahrolan o insanların, Bugün esamesi yok. Buradan Suud Krallığına, İmarat Krallığı'na Mısır Krallığı'na, israil ile işbirliği yapan, hatta onlara uşaklık eden, kölelik edenlere sesleniyoruz. Yıkılacaksınız, yok olacaksınız! Kabe'nin Rabbine yemin olsun yıkılacak, yok olacaksınız! Müslümanlar uyanacak, Müslümanların ayakları altında ezileceksiniz. Bu zilletten, bu ihanetten vazgeçin. Bunun hesabını ne dünyada ne de ahirette vereceksiniz." diye seslendi. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.