Nehhale: "BAE anlaşması, yıkılan Arap duvarından yeni bir parçanın düşmesidir"

Nehhale: "BAE anlaşması, yıkılan Arap duvarından yeni bir parçanın düşmesidir"

Filistin'deki İslami Cihad Hareketi'nin genel sekreteri Ziyad En-Nehhale, BAE ile siyonist işgal rejimi arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasına dair açıklamalarda bulundu.

En-Nehhale, ihanet anlaşmasının zaten çökmekte olan Arap duvarından yeni bir parçanın düşmesi anlamına geldiğini dile getirdi. Daha önce Camp David Anlaşması'nın, Vadi Araba Anlaşması'nın ve Oslo Anlaşması'nın imzalanmasının da aynı duvardaki dökülmeleri oluşturduğunu dile getirdi.

En-Nehhale bugün yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Ne kadar utanç verici!.. Her şeyi çiğniyorlar, yüzlerini ve tarihlerini Filistin için ve Kudüs için fedakârlıklarda bulunmuş Filistinlilerin kanlarıyla ve Arap halklarının kanlarıyla lekeliyorlar.

Onlar, siyonist rejimin ve ABD'nin köleleri olarak kalabilmek için kutsal olanı kirli olan için terk ediyorlar. Artık onlarda utanacak bir yüz ve onur mu kaldı? Başkalarının kendilerinin egemenliğinde ve konumlarında kalmaları için kendileri Netanyahu'nun ve Trump'ın ayaklarının altında paspas olmuş durumdalar.

Nehhale açıklamasında, Filistin halkına ve onun siyasi güçlerine geriye dönüp dökülenlere bakmamalarını ve bütün herkesin "barış" oyunu ile oynanmak istenenin ne olduğunu iyi anlamasını tavsiye etti.

Nehhale Filistin halkından da direniş temelli açık bir görüş üzere saflarını yeniden düzenlemesini istedi.

Filistin'deki resmi mekanizmaya da başkalarını içine düştükleri rezillikten dönmeye çağırmadan önce kendisinin barış hayalinden dönmesi gerektiğini hatırlattı.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.