Oğlumun nişanlısı hâlâ onu bekliyor

Oğlumun nişanlısı hâlâ onu bekliyor

28 Şubatçılar ile FETÖ/PDY’nin dünden bugüne mağdur ettiği Müslüman kitleler, hukuki olmayan gerekçelerle mahkûm edilen yakınları için yeniden yargılama yolunun açılmasını istiyor.

Hukukun rafa kaldırıldığı 90’larda oğlu, damadı ve 3 yeğeninin gerçekdışı suçlamalarla hapsedildiğini ve yaklaşık 23 yıldır cezaevinde olduklarını belirten Yusuf Bilen, yetkililere seslenerek, yeniden yargılama yolunun açılmasını talep etti.

1993 yılında ‘İslami Hareket Davası’ kapsamında komplo üretilerek cezaevine konulan oğlu, damadı ve 3 yeğeninin suçsuz olduğunu ifade eden baba Bilen, onlara ceza veren hâkim ve savcıların bugün FETÖ soruşturması kapsamında cezaevinde olduğuna dikkat çekti.

Oğlu Velit Bilen İstanbul’da dayısının yanında çalışırken, yeğenleri ve oğluyla aynı adı taşıyan Velit Bilen, Murat Bilen, İdris Yağmur’un ise damadı İrfan Çağrıcı ile birlikte gözaltına alındığını ve ardından devam eden 6 yıllık mahkeme sürecinden sonra müebbet hapisle cezalandırıldıklarını belirten Yusuf Bilen, 19 yaşında gözaltına alınan oğlunun şimdi 44 yaşında ve nişanlı olduğunu söyledi.

“Oğlum yakalandığında 19 yaşındaydı şimdi ise 44 yaşında”

Ergenekon ve Balyoz davalarına tanınan hakların kendilerine de tanınması gerektiğini vurgulayan baba Bilen, “Oğlum Velit Bilen, yeğenlerim Murat Bilen, İdris Yağmur ve İrfan Çağrıcı İslami Hareket Davası’ndan 1993 yılında tutuklandılar. Mahkeme süreci 6 yıl sürdü ve onlara müebbet hapis cezası verdiler. Oğlum yakalandığında 19 yaşındaydı şimdi ise 44 yaşında. Ergenekon ve Balyoz davalarına tanınan hakların bize de tanınmasını istiyoruz. Ailece çok mağduruz. Onları cezalandıran yargı mensupları şimdi FETÖ ilişkilerinden ötürü tutuklandılar.” dedi.

“Oğlum nişanlı ve nişanlısı hâlâ onu bekliyor”

Artık cezaevlerine gitme takatinin kalmadığını söyleyen Bilen, “Hâkim ve savcılar haksız yere, komplolarla ellerinde hiçbir delil olmadan hepsine müebbet hapis cezası verdiler. Oğlum nişanlı ve nişanlısı hâlâ onu bekliyor. Oğlum Velit ile yeğenim Murat Kırşehir Cezaevinde, İdris ise Bolu F tipi cezaevinde yatmaktalar. Biz af istemiyoruz, bu dosyaların yeniden açılıp yargılanmalarını istiyoruz. Cezaevine gide gide artık takatimiz kalmadı. 23 yıldır buradan Kırşehir’e gidip geliyoruz ve çok perişan oluyoruz. Hükümetten Balyoz ve Ergenekon davalarına tanınan hakkın Yusufilere de tanınmasını talep ediyoruz. Yeniden yargılanma için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın bu işe el atacağını umuyoruz. İnşallah dosyaları yeniden açılır ve yeniden yargılanırlar. Suçsuz oldukları o zaman görülecektir.”

İLKHA

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.