1. HABERLER

  2. BATMAN

  3. BATMAN

  4. Öğrenci servis şoförlerine yönelik 'Bilgilendirme Toplantısı' düzenlendi
Öğrenci servis şoförlerine yönelik 'Bilgilendirme Toplantısı' düzenlendi

Öğrenci servis şoförlerine yönelik 'Bilgilendirme Toplantısı' düzenlendi

Batman'da öğrenci servis şoförlerine yönelik '2. Dönem Başı Bilgilendirme Toplantısı' düzenlendi.

A+A-

Taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servis şoförlerine yönelik uyacakları kurallar ile gösterecekleri davranışlar hakkında Batman'da bilgilendirme toplantısı yapıldı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı merkez köy ve köy altı yerleşim yerlerinden taşıma merkezlerine taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan servis şoförlerine yönelik '2. Dönem Başı Bilgilendirme Toplantısı' yapıldı. 

İl Kültür Merkezi A Toplantı Salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Ömer Çiçek, taşımalı birim görevlileri, taşıma ihalelerini alan firma yetkilileri ve öğrenci servis şoförleri katıldı.

Bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın açılış konuşmasıyla başladı. Yaptığı konuşmada Kurtaran, "Değerli arkadaşlar, malumunuz Türkiye'de son yıllarda öğrenci taşımacılığı sektörü çok büyüdü. Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından öğrenci taşımacılığıyla ilgili mevzuat oluşturuldu. Öğrenci servisleri için çeşitli kurallar getirildi ve yeni kurallarda getirilmeye devam ediyor. Sizlerin bu kaidelere riayet etmeniz gerekiyor. Ailelerimiz sizlere en kıymetli varlıkları olan çocuklarını emanet ediyor. Bu sebepten ötürü kamuoyu bu konu üzerinde hassasiyetle duruyor. Allah'a şükürler olsun bugüne kadar çok büyük bir sıkıntı yaşamadık. Herhangi bir sıkıntının yaşanmamasında en başta sizin hassasiyetiniz, dikkatiniz, duyarlılığınız sayesindedir. Yine bizler de herhangi bir probleme mahal vermemek için bütün denetim mekanizmalarımızı düzenli bir şekilde işlettik, bundan sonra da işletmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda sizlere düşen en önemli görevler, trafik kurallarına harfiyyen uymak, öğrenci taşıma mevzuatına eksiksiz bir şekilde riayet etmek ve çocuklarımıza kötü örnek olabilecek en küçük davranıştan bile uzak durmanızdır."  diye konuştu.

Yapılan açış konuşmasının ardından sırasıyla, Şube Müdürü Ömer Çiçek, Taşımalı Eğitim Şefi Hüseyin Canbulat, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesinden Jandarma Astsubayçavuş Selçuk Yurt, Milli Eğitim Müdürlüğü RAM Rehber Öğretmeni Recep Bağlı ve Batman İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetim Bölge Müdürlüğünden Baş Polis Memuru Hanifi Kavcı slayt gösterisi eşliğinde öğrenci servisi şoförlerine; uyacakları kurallar, gösterecekleri davranışları içeren sunumlar yaptılar.

Sunumların ardından öğrenci servis sürücülerinin görüş ve önerilerinin dinlenmesiyle toplantı sona erdi.

İLKHA


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.