1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. AĞRI

  4. Öğrencilere yönelik “3T Arası Hayat” projesi
Öğrencilere yönelik “3T Arası Hayat” projesi

Öğrencilere yönelik “3T Arası Hayat” projesi

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde başlatılan “3T Arası Hayat” projesi kapsamında öğrencilerin, aileleri ve arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirmeleri sağlanıyor.

A+A-

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde başlatılan “3T Arası Hayat” projesi kapsamında okullarda öğrenim gören öğrencilerin, okul dışında teknolojiye kısa bir ara vererek aileleriyle, arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirmeleri amaçlanıyor.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde başlatılan “3T Arası Hayat” projesi ile; okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin aileleriyle zaman geçirmelerini, aile içi iletişimi güçlendirmek, öğrencilerin hayatın farklı yönlerine odaklanmalarını sağlamak ve teknolojiyi dengeli bir şekilde kullanma alışkanlığını kazandırmak amaçlanıyor.

Proje kapsamında öğrenciler, evlerinde aileleriyle kitap okuma, aile büyüklerini ziyaret, sanat, zekâ oyunları, geleneksel oyunlar, ürün oluşturma ve misafir ağırlamak gibi etkinlikler yapacak.

Proje hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, "Bu projeyle eğitimin kilit unsurlarından olan öğrenci ve velilerimizin aile içi dayanışma noktasında bir bütünlük oluşturması ve bu bütünlüğün öğrencinin akademik başarısına yansıması hedeflenmiştir. Ailenin rol model olma konusundaki rolü yadsınamaz bir gerçektir. Öğrencisine zaman ayıran, onun varlığını hisseden bir ebeveyn, hem kendisinin hem de öğrencisinin kişisel gelişimine katkıda bulunacaktır. İl genelinde düzenlenen bu çalışma ile okul-aile-öğrenci üçleminde farkındalık oluşturmak istiyoruz." dedi. 

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.