Rektör Özcoşar’dan siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa saldırısına kınama

Rektör Özcoşar’dan siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa saldırısına kınama

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, siyonsitlerin Mescid-i Aksa'da ibadet edenlere yönelik düzenlediği saldırıyı şiddetle kınadıklarını açıkladı.

Siyonistlerin işgal altındaki Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya dün akşam saldırmasının ardından tüm dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz ve bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini ihya etmeye hazırlandığımız günlerde hiçbir kutsal ve insani değer tanımayan ve bunlara saygısı olmayan işgalci yönetim kanlı yüzünü bir kez daha göstererek dün gece Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’da ibadet etmek amacıyla toplanan Müslümanlara saldırmış ve bu saldırılar sonucu yüzlerce masum Filistinli kardeşimiz yaralanmıştır.” dedi.

Filistin meselesinin bütün insanlığın meselesi olduğuna işaret eden Özcoşar, “Son birkaç yıldır önce ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ardından da hangi odaklara hizmet ettikleri malum bazı ‘İslam’ ülkelerinin İsrail’i meşrulaştırma çabaları sonucunda giderek daha pervasız ve acımasızlaşan Siyonist yönetim dün geceki saldırılarıyla bu çabaların hangi amaca matuf olduğunu göstermiştir. Ne acıdır ki dün yaşananlara Türkiye dışında ciddi tepkiler gösterilmemiş, Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın esareti adeta kanıksanır hale gelmiştir. Oysa unutulmaması gereken şudur; Filistin meselesi sadece Filistinlilerin ya da sadece Arapların değil tüm Müslümanların ve bütün insanlığın meselesidir. Filistin’i ve Mescid-i Aksa’yı savunmak insanlık onurunu savunmakla eşdeğerdir.” diye konuştu.

Rektör Özcoşar, son olarak şunu söyledi: “İşgal güçlerinin bu pervasız saldırılarını bir an evvel sona erdirmeye ve Müslümanların en doğal hakkı olan ibadetlerini özgürce yapabilmelerini engellemeye dönük girişimlerinden vazgeçmeye çağırırken başkenti Kudüs olan bağımsız ve özgür Filistin devleti kurulana kadar Dünya’ya barış ve huzurun gelmeyeceğini hatırlatıyor, uluslararası toplumu bu vahşet ve barbarlığı sona erdirmek için gereken adımları atmaya davet ediyoruz.”


Rektör Özcoşar’dan siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa saldırısına kınama

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler