Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı: Sağlık çalışanlarının pek çok sorunu çözüme kavuşmuş değil

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı: Sağlık çalışanlarının pek çok sorunu çözüme kavuşmuş değil

​Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, “14 Mart Tıp Bayramı” dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Sağlık çalışanlarının 14 Mart’a hüzünle girdiğini belirten Yalçın, pek çok temel sorunun halen daha çözüme kavuşmadığını söyledi.

Türkiye’de gerek kamuda gerekse de özel sektörde alın teri akıtan bir milyondan fazla sağlık çalışanının olduğunu aktaran Yalçın, “Hemşiresinden doktoruna, teknikerinden hizmetlisine vefakar ve cefakar sağlık çalışanlarının tamamı, vazifelerini büyük bir sorumluluk ve çok yüce bir kutsiyetle yerine getirmektedirler. Sağlık çalışanları olağan koşulların yanında savaş, afet, salgın gibi her türlü olağanüstü koşulda da insanımızın imdadına en önde yetişerek yardım ellerini uzatmaktadırlar. Bu nedenle de tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplum nezdinde saygın bir yere sahiptirler.” dedi.

“Sağlık çalışanları virüsle mücadele için adeta seferber olmuştur”

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de nispeten hissedilen Corona virüsü olayı için de aynı durumun geçerli olduğunu vurgulayan Yalçın, “Hizmet basamağının en tepesindeki sağlık çalışanından en altındaki sağlık emekçisine kadar, ülkemizin dört bir yanında görev yapan sağlık çalışanlarının tamamı, bu virüsle mücadele için adeta seferber olmuşlardır. Sağlık çalışanları tüm bunlara rağmen bu yıl da ‘Tıp Bayramı’ olarak kutladıkları 14 Mart’a hüzünle girmektedirler. Çünkü döner sermaye adaletsizliğinden şiddet korkusuna, ağır iş yükünden karşılığı alınamayan icap nöbetine, sözleşmeli istihdamından hizmetlilere memur kadrosu verilmemesine gibi pek çok temel sorun çözüme kavuşmuş değildir.” diye konuştu.

“Sağlık çalışanlarının yüzü gülerse Türkiye gülecektir”

Konuşmasının devamında Yalçın, şunları söyledi: “Sağlık çalışanları haklı olarak bu sorunlar altında artık ezilmek istemiyorlar. Hak ettiklerinin karşılığını bir an önce almak istiyorlar. Bayramlarını bayram gibi kutlamak istiyorlar. Döktükleri alın teri ile verdikleri mücadeleyle bunu hak ediyorlar. Sağlık-Sen olarak, istendiği taktirde bu sorunların çözüme kavuşacağına inanıyoruz. O nedenle de yetkilileri adım atmaya, sağlık çalışanlarının sorunlarını ötelememeye davet ediyoruz. Unutmamak gerekir ki sağlık çalışanlarının yüzü gülerse, Türkiye çok daha fazla gülecektir.”

İLKHA


Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı: Sağlık çalışanlarının pek çok sorunu çözüme kavuşmuş değil

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.