​Siirt’te kız yurt öğrencilerinin yaşadığı mağduriyet giderildi

​Siirt’te kız yurt öğrencilerinin yaşadığı mağduriyet giderildi

​Siirt’te kız yurtlarında kalan ve uzun bir süredir atama için unvan değişikliği bekleyen öğrenciler, sınavsız unvan değişikliği için yaşadıkları mağduriyet giderildi.

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu’nun 16’ıncı maddesi ile Siirt’te bulunan yurt öğrencileri uzun bir süredir bekledikleri haber, Siirt Milletvekili Osman Ören’den geldi.

Siirt’te yurtlarda kalan ve unvan değişikliği bekleyen öğrenciler uzun bir süredir yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için 27’nci dönem AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören’e sorunlarını aktardı.

Öğrencilerin sıkıntılarını dinleyen Ören, çeşitli bakanlıklarda atamaları geciktirilen öğrencilerin durumuyla ilgili Ankara’da çeşitli bakanlıklar düzeyinde temaslarda bulundu.

27’nci Dönem AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören Yaptığı açıklamada, "Yapılan çalışmalar neticesinde mağdur olan 90 öğrencinin Sağlık Bakanlığından talep ettikleri unvan değişikliğinin onaylanmış ve kendilerine tebliğ edilmeye başlandı. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı düzeyinde yapılan görüşmeler neticesinde de 102 kişilik öğrenci grubunun da unvan değişiklik talepleri onayda olup il dışı atamalarının ardından talepleri gerçekleşecek ve tebliğ dilecektir." ifadelerini kullandı.

Ören konuyla ilgili yaptığı açıklamanın devamında, "2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun 16. maddesi ile unvan değişikliği bekleyen yurt öğrencilerimiz için Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşme neticesinde bugün itibari ile 90 kişilik grup imzadan çıkmış ve tebliğleri yapılmaya başlanmıştır. Yurt öğrencilerimize hayırlı olsun." dedi.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.