‘Sırası gelmeyen çok sayıda kişiye aşı uygulandı’ iddiası

‘Sırası gelmeyen çok sayıda kişiye aşı uygulandı’ iddiası

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin Çin’den aldığı aşıların sırası gelmeyenlere uygulandığına yönelik iddiaların ivedilikle araştırılması gerektiğini söyledi.

Yaptığı yazılı açıklamada Covid-19 aşıları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Melik Müjdeci, “Sağlıkçı statüsünde olmayan ve henüz yaşı nedeniyle sırası gelmeyen çok sayıda kişiye aşının uygulandığına yönelik iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Söz konusu iddialar, vatandaşın sisteme olan inançsızlığını körüklüyor. Dünyayı esir altına alan Covid-19 gibi bir hastalığa karşı en önemli silahlarımızdan biri olan aşının dahi çeşitli torpil iddiaları ile gündeme gelmesi, adaletsizliğin her alana sirayet ettiğinin en büyük göstergelerinden biri olmuş durumda.” dedi.

Açıklamasının devamında Müjdeci, “Her gün 200’den fazla vatandaşımızı kaybettiğimiz bir ortamda, tek bir aşının bile adil olmayan bir sırayla uygulanması, vatandaşın yaşama hakkını elinden alan vahim bir problemdir. Sağlık çalışanlarının dahi aşı bulmakta sorun yaşadığı bu günlerde, Türkiye’nin her noktasından gelen VIP aşı iddialarının ivedilikle araştırılması gerekiyor. Üstelik dünyadaki birçok ülkeye göre, 84 milyonluk nüfusa karşılık henüz 7 milyon aşıya sahip olmamız da sağlık sisteminin içinde bulunduğu garabeti ortaya koyuyor. Aşılamada kaybettiğimiz her dakika, salgın için alınan önlemler dolayısıyla vatandaşın ve ülkemizin zarar hanesine yazılıyor. Gelen aşıların uygulamasında şeffaflık ve adaletin mutlak suretle korunması ve en kısa sürede ülkemizdeki tüm vatandaşların aşılabilmesi için yeterli aşının temin edilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.