Şırnak'ta 4 okul "eTwinning School" unvanı aldı

Şırnak'ta 4 okul "eTwinning School" unvanı aldı

Avrupa ve ötesi okullar için oluşturulan eTwinning projesi kapsamında Şırnak'ta 4 okul eTwinning School unvanı aldı.

Yaklaşık 100 okul için çalışma yürütülen Şırnak'ta 4 okulun eTwinning School unvanı alması kentteki eğitim camiasını sevindirdi.

Konu hakkında bilgi veren Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü, eTwinning il Koordinatörü Fatma Akdemir, "İl geneli okullarımızı Avrupa ve ötesi okullar için oluşturulan eTwinning projesi için hazırlıyoruz. Halihazırda il geneli yaklaşık 100 eTwinning projesi yürütülmektedir. Ayrıca Şırnak'ta bir ilk olarak 4 okulumuz Avrupa ve ötesi okullar için oluşturulan eTwinning School unvanı alarak Avrupa'da görünürlüğünü arttırmıştır." dedi.

Avrupa ve ötesi okullar için oluşturulan eTwinning nedir?

eTwinning; Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa'daki okullar arası iş birliğini teşvik eder.

eTwinning, eğitimciler için sürekli çevrimiçi Mesleki Gelişim konusunda ücretsiz fırsatlar sunan bir programdır.

2005 yılında Avrupa Komisyonunun e-öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+'a entegre edilmiştir.

Merkezi Destek Servisi, Avrupa'daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 34 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası iş birliğinden oluşturulan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 38 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir.


Şırnak'ta 4 okul

Şırnak'ta 4 okul

Şırnak'ta 4 okul

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler