Siyonist işgal rejimi Filistinlileri evlerini kendi elleriyle yıkmaya zorluyor

Siyonist işgal rejimi Filistinlileri evlerini kendi elleriyle yıkmaya zorluyor

Siyonist işgal rejimi, özellikle Kudüs'ün Eski Şehir olarak da bilinen ana merkezini ve buranın çevresindeki banliyölerini 1967'de işgal etmesinden sonra Filistinlileri buradan göçe zorlamak için sürekli evlerini yıkıyor.

İşgalciler, son olarak Kudüslü bir kişiyi işgal altındaki Kudüs'ün kuzey kesiminde bulunan Beytu Hanina Mahallesi'nde yer alan evini kendi eliyle yıkmaya zorladı.

Kudüs'teki yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgalciler, Macid Mustafa Es-Selamiye adlı Filistinliyi evini kendi eliyle yıkmaya zorladılar.

Es-Selamiye de işgalcilere büyük miktarda yıkım cezası vermek zorunda kalmamak için evini yıkmak zorunda kaldı. Çünkü işgal rejimi, Filistinlilere evlerini yıkma talimatı gönderdiği zaman kendi elleriyle yıkmamaları halinde iş araçları gönderip yıkıyor ve evin maliyetinden daha yüksek miktarda yıkım ücreti istiyor.

Arap dünyasındaki yönetimlerin siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme yarışına girmesinden büyük cesaret alan işgalci siyonistler, Filistin topraklarında yahudi göçmenler için yeni meskenler inşa etmek amacıyla sürekli yeni yerleşim merkezleri inşa etme veya mevcut yerleşim merkezlerini genişletme projelerini kabul ederken Filistinlilerin de evlerini yıkıyor veya onları evlerini kendi elleriyle yıkmaya zorluyorlar. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.