siyonist israil Adıyaman'da tel'in edildi

siyonist israil Adıyaman'da tel'in edildi

​siyonist işgal rejiminin Filistin'e yönelik saldırıları Adıyaman'daki STK'lar tarafından yapılan kitlesel basın açıklamasıyla lanetlendi.

STK'lar adına basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen Adıyaman il Temsilcisi Mücahit Tekin Müslümanların zulme sesiz kalmasının kabul edilemeyeceğini belirtti.

Tekin, uzun bir süredir terör rejiminin büyük ve sinsi bir planın parçası olarak, Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılar düzenlediğini belirtti.

"Harem-i Şerif yeni bir saldırı dalgasıyla karşı karşıya"

Tekin Kudüs'ün yeni bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Aşama aşama Filistinlileri Mescid-i Aksa’nın etrafından zorla boşaltmakta, aşırı sağcı siyonist grupların eliyle Aksa’ya saldırılar düzenlemekte, buna karşı direnen Filistin'in yiğit evlatlarına şiddet uygulamaktadır. Ramazan Bayramına saldırılarla ve katliamlarla giren, yüzden fazla kadın ve çocuğun da içinde olduğu 243 Filistinli kardeşimizin şehit olduğu Harem-i Şerif yeni bir saldırı dalgasıyla karşı karşıya. Sözde Süleyman Mabedi'nin yıkılışının yıl dönümü olarak kabul ettikleri "Tişa BeAv" günü dolayısıyla Mescid-i Aksa'ya baskın çağrıları yapan fanatik siyonistler, dün gruplar halinde Mescid-i Aksa'nın güneybatısındaki El-Meğaribe Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e saldırdılar." dedi.

"Rejim polisinin desteğini arkasına alarak Mescid-i Aksa'nın avlusuna giren gruplar avluda ayinler gerçekleştirdiler, saldırgan eylemlerde bulundular." Diyen Tekin şöyle devam etti:

Tapınak Grupları adıyla organize olan bu siyonist oluşumlar doğrudan iktidarın planlarının bir parçası olarak sistematik saldırılar düzenlemektedirler. Ramazan’daki şanlı direniş karşısında hezimet ve zilleti yaşayan terör rejimi o zilletten ders çıkarmamış olacak ki yeni saldırıları çeteler eliyle organize etmektedir. Siyonist terör rejimi, sistemli bir şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa’yı ve Filistin topraklarını işgal etmeye devam etmektedir.

"Amacı Aksa’yı yıkmak, yerine Süleyman Mabedi’ni inşa etmektir"

İşgal rejiminin amacının Mescid-i Aksa'yı yıkmak olduğunu belirten Tekin, "Amacı Aksa’yı yıkmak, yerine Süleyman Mabedi’ni inşa etmektir. Kudüs'e nefes aldırmak istemeyen terör devletinin aralıksız saldırıları karşısında bütün dünya alçakça bir sessizlik içindedir. BM susuyor, sözde medeni dünya susuyor, uluslararası toplum susuyor, sözüm ona prestijli uluslararası insan hakları örgütleri susuyor, batının demokrasi ve özgürlük havarileri susuyor. Hepsini anladık da ümmet de susuyor. Namusumuzu kirletip, kutsalımızı çiğniyorlar. Biz sustukça saldırının şiddetini artıyorlar. Ümmetten adam gibi tepkiler yükselmedikçe faşistliklerinin dozunu yükseltiyorlar. Mescid-i Aksa’ya saldırı, ümmetin değerlerine açık bir meydan okumadır. Bu cesareti sessizliğimizden, tepkisizliğimizden alıyorlar. Bin parçaya bölünmüş, kendi içinde birbirine düşman kılınmış bir vaziyette gaflet içinde oyalandığımızı gördükçe daha da pervasızlaşıyorlar. Kudüs de Şeyh Ahmet Yasin gibi bizi şikâyet ediyor Allah’a, sustuğumuz için. Kudüs ümmetin çocuklarının desteğini bekliyor." ifadelerini kullandı.

"Filistin direniyor, Kudüs direniyor"

Kudüs’ün, Gazze’nin, Şeria’nın erkekleri, kadınları, çocukları siyonizme ve işbirlikçilerine karşı ellerinde taşlarla direndiğini vurgulayan Tekin, "Kudüs’ün sokaklarında binlerce Şeyh Ahmet Yasin, binlerce Rantisi, binlerce Muhammed Ayaş direniyor. Filistin’in kadınları, AVM kuyruklarında bekleyenlere inat Aksa’nın kapılarında nöbet tutuyor. Filistin’in çocukları Aksa’nın avlusunda kurşuna gülümsüyor. Filistin’in adamları Allah’a verdikleri sözü tutmak için yarışıyor. Taşladıkları şeytan elbette bir gün yıkılacak. Çünkü Mescid-i Aksa ümmetin ilk kıblesidir. Çünkü Ömer’in yadigarı, Selahaddin’in mührüdür. Çünkü Peygamberlerin mirasıdır." şeklinde konuştu.

'İsrail laftan anlamaz, yalnızca güçten anlar'

İşgalcilerin anladığı dilin güç olduğuna vurgu yapan Tekin, "'İsrail laftan anlamaz, yalnızca güçten anlar.' diyen rahmetli Erbakan hocamızın 'Bir gün gelecek israile öyle bir tokat atacağız ki; bütün hayatı gözlerinin önünden Gazze Şeridi gibi geçecek.' duası elbette gerçekleşecektir. Terör örgütü İsrail, ‘çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini’ görecektir. Bir gün gelecek ayağa kalkacağız, direneceğiz. Direniş ateşinin bereketiyle gelecek Aksa’nın da ümmetin de kurtuluşu işte o gün bu gündür. Bugün direniş günüdür. Kesintisiz zulme karşı kesintisiz direniş seferberliği zamanıdır. Filistinli kardeşlerimiz çocuk kadın demeden direnirken bize düşen onların sesi olmak, onlara moral vermek, dünyayı ayağa kaldırmaktır. Onlar susmuyorlar, biz de kendi şehirlerimizde ülkelerimizde susmayacağız. Onlar evlerine girmiyorlar, Mescid-i Aksa’yı terk etmiyorlar. Biz de meydanları terk etmeyeceğiz. Susmayacağız, beklemeyeceğiz, kesintisiz zulme karşı kesintisiz direneceğiz. Kendi içinde paramparça olan bu rejim, Filistin’in direnişi karşısında iyice afallamış durumdadır." dedi.

"Cinayet şebekesi israil’in Filistin topraklarındaki vadesi dolmaktadır"

İşgal rejiminin son demlerini yaşadığını dil getiren Tekin, "Kurtuluş günü, özgürlük günü, fetih günü yakındır inşallah. Kudüs'ün özgürlüğü direnişle gelecek, insanlık Siyonizm belasından kurtulacaktır. Biz diyoruz ki; Mescid-i Aksa Kudüs’tür, Kudüs Filistin’dir, Filistin bütün İslam dünyasıdır, bütün insanlıktır. Mescid-i Aksa için direnmek ümmet için, İslam dünyası için direnmektir. Bu bir seferberlik çağrısıdır. İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbekir, Erzurum, Trabzon, Antalya, Rize, Edirne bütün 81 şehir artık birer Kudüs meydanı olmalıdır. Taşların bağlanıp köpeklerin serbest bırakıldığı mevcut küresel düzenin efendilerine karşı bütün İslam şehirleri bir direniş merkezi olmalıdır." ifadelerini kulandı.

"Harem-i Şerif ümmetin şiarlarındandır"

Tekin açıklamasında, "O şiarı korumak için şu anda Filistin’in yiğit kadınları, çocukları, erkeleri Mescid-i Aksa'nın Kral Faysal Kapısında, Hutta Kapısı'nda, Meğaribe Kapısında ellerindeki taşlarla sopalarla, bütün dünyayı arkasına almış olan Siyonist çetelere karşı direniyorlar. Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün akıbetini yalnızca Filistinlilerin omuzlarına yükleyemeyiz. Her bir Müslüman, zamanın ve şartların ruhuna münasip şekilde Kudüs ruhunu ortaya koymalıdır. Müslüman yürekler birleşmiş, Filistin’de fiili bir dua olmuşken bize de kendi şehirlerimizde meydanlarda kavli dua olmak düşmektedir." şeklinde konuştu.

"Kızdı mı siyonizme cehennemi yaşatacak yiğitler meydanlara, Aksa seferberliğine koşuyor"

Müslümanların hep birlikte Kudüs'e sahip çıkması gerektiğini belirten Tekin, "Kudüs yiğitlerini bekliyor, Aksa murakıplarını, muhafızlarını, kardeşlerini bekliyor. Tüm Müslüman âlemini, fıtratını yitirmemiş tüm insanlığı Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e, Filistin’e yani insanlığın kalbine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Kudüs’ü, Mecid-i Aksa’yı bekleyen tehlike insanlığı bekleyen tehlikedir. Bütün dünyayı, bütün İslam dünyasını bu tehlikeli gidişata karşı dur demeye çağırıyoruz. Bütün yüzlerin çevrildiği Türkiyeli kardeşlerimizi, siyasilerimizi, sivil toplum örgütlerimizi bir araya gelerek; İlk kıblemiz, isramız, göz bebeğimiz, kalbimiz, vicdanımız, onurumuz ve kırmızıçizgimiz Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmaya çağırıyoruz. İsrail şunu unutmasın ki; bizler Mescid-i Aksa için, Kudüs için, Gazze için, Filistin için bedeller ödedik. Mavi Marmara’da şehitler verdik. Kudüs’ün akıbeti bizim hayat mücadelemizin tam merkezindedir. Ve bizler yeniden bedel ödemeye hazırız ve hep hazır olmaya devam edeceğiz, akın akın zafere koşacağız. Aksa’yı özgürlüğüne kavuşturacağız." dedi.


siyonist israil Adıyaman'da tel'in edildi

siyonist israil Adıyaman'da tel'in edildi

siyonist israil Adıyaman'da tel'in edildi

siyonist israil Adıyaman'da tel'in edildi

siyonist israil Adıyaman'da tel'in edildi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler