Van'da caddeler köpüklü su ve dezenfektan ile yıkandı

Van'da caddeler köpüklü su ve dezenfektan ile yıkandı

Van merkez İpekyolu Belediyesi, Coronavirus'e karşı başlattığı dezenfekte çalışmaları kapsamında, Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışarak cadde ve sokakları köpüklü su ve dezenfektan ile yıkayıp temizledi.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ile İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan'ın talimatları doğrultusunda harekete geçen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, halkın yoğun olarak kullanıldığı Cumhuriyet ve Maraş caddelerinde deterjanlı ve dezenfektanlı su ile yıkama faaliyetlerine başladı.

"Her yer dezenfekte ediliyor"

Ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez; "Bu yıl çok ağır bir kışı geride bıraktık. Kış biter bitmez maalesef Coronavirus salgını dünyayı sardı. Bir taraftan kıştan çıkışımızın temizliğini yapıyor, bir taraftan da bu viruse karşı dezenfekte çalışmalarını belediyelerimiz vasıtası ile yürütüyoruz. Bugün de İpekyolu ve Büyükşehir Belediyelerimiz ortak çalışarak ana caddeleri deterjanlarla yıkamaya çalışıyor. Her yer dezenfekte ediliyor. Bu çalışmalarımız sürekli devam edecek." dedi.

"Vefa gruplarımız 65 yaş üstü büyüklerimizin emrindedir"

Bilmez, "Biz bu salgın boyunca sakinleşen sokakları da temizlik için bir fırsat biliyoruz ve bütün hemşerilerimize evde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Özellikle vefa gruplarımız ile belediyelerimiz, Kızılay, AFAD, Kaymakamlıklar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, 65 yaş üstü büyüklerimizin emrindedir. En ufak bir taleplerinin dahi olması durumda telefonla ulaştıkları takdirde talepleri hızla yerine getirilecektir." ifadelerini kullandı.

"Evde kal İpekyolu"

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan da "Ekiplerimiz ile beraber ilçemizin Cumhuriyet Caddesindeyiz. Tüm dünyada etkili olan ve ülkemizde de etkisini devam ettiren Coronavirus'e karşı tüm cadde ve sokaklarımızı dezenfekte ediyoruz. Bu bağlamda bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Özellikle İpekyolu'ndaki hemşerilerimden bir istirhamım var. Sağlık Bakanlığımızın, İl Sağlık Müdürlüğümüzün ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün aldığı kararlara mutlaka ama mutlaka uymalarını rica ediyorum. Ülkemiz, ilçemiz ve kendi sağlıkları için bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu kararlara İpekyolu'ndaki hemşerilerimin yüzde 80 oranında uyduğunu müşahede etmiş bulunuyoruz. Ben de hemşerilerime 'Evde kal İpekyolu' diyorum." ifadelerini kullandı.

"Kritik olarak kabul edilen bu haftayı da evimizde geçirelim"

Aslan, "Kritik olarak kabul edilen bu haftayı da evimizde geçirirsek, hem ülkemiz hem de ilçemiz kazanmış olacak. İpekyolu Kaymakamlığı bünyesinde kurulan 'Vefa Destek Gurubu' ile 65 yaş ve üstü hemşerilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılayarak, evde kalmaları noktasında bizlere yardımcı olduklarını görüyorum. Buradan kendilerine teşekkür ediyorum ve tekrardan 'Evde kal İpekyolu' diyorum." şeklinde konuştu.

Ekiplerin Cumhuriyet ve Maraş caddelerinde başlattıkları çalışmaların daha sonra ilçedeki diğer cadde ve sokaklarda da devam edeceği bildirildi.

İLKHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.