1. HABERLER

  2. VAN

  3. VAN

  4. Van'ın yeni imar yönetmeliği hazırlanıyor
Van'ın yeni imar yönetmeliği hazırlanıyor

Van'ın yeni imar yönetmeliği hazırlanıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, şehrin daha modern ve estetik anlamda geleceğinin tasarlanması için kent merkezi ve 13 ilçeyi kapsayacak olan Van'ın yeni imar yönetmeliğinin taslağı üzerinde çalışmalara başladı.

A+A-

Van'ın daha modern ve estetik bir görünüme kavuşması için Van Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin birçok kentinde olmayan kent merkezi ve 13 ilçeyi kapsayacak yeni bir imar yönetmeliği üzerinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Ali Özvan ve ilgili bürokratların katılımıyla Büyükşehir Belediyesinde bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Doç. Dr. Mucip Tapan, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Sinan Özdemir ve Türkiye Mimarlar Mühendisler Odası Birliğine bağlı oda başkanları katıldı.

Toplantıda, taslağı hazırlanarak görüşmelerine başlanan yeni imar yönetmeliği ile birlikte kaçak yapıların tamamen önüne geçilmesi hedeflendiği açıklandı.

Yine toplantıda, aynı çalışma kapsamında kent estetik kurulunun da kurulmasına karar verildi.

Kentte ilk kez bir imar yönetmeliğinin hazırlandığını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Özvan, imar çalışmalarının kent için umut verici olduğunu, şehrin daha modern ve estetik anlamda geleceğinin tasarlanması için bir plan oluşturma zorunluluğunun olduğunu ifade etti.

Bu süre zarfında ilgili oda temsilcileri ile istişare halinde olacaklarını da belirten Özvan, çalışmaların titizlikle yürütüleceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.