Yahudileştirme planına karşı Mescidi Aksa’yı müdafaa çağrısı

Yahudileştirme planına karşı Mescidi Aksa’yı müdafaa çağrısı

Yahudileştirme Karşıtı Kudüs Komitesi Başkanı Nasır el-Hedmi, İslami değerlerin Yahudileştirilme tehlikesine karşı Filistinlileri Mescidi Aksa’da nöbet tutmaya çağırdı.

Kudüs davası savunucusu el-Hedmi’nin çağrısı, Yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya düzenledikleri saldırıların artması ve siyonist işgal rejiminin mescide giden yolları, kapıları kapatması üzerine geldi.

Komite Başkanı el-Hedmi, işgal rejiminin sindirme politikası ve siyonist Yahudi yerleşimcilerin baskınları konusunda uyarıda bulunarak, Filistinlileri, Mescidi Aksa’daki varlıklarını yoğunlaştırmaya ve nöbet tutmaya davet etti.

El-Hedmi, ibadetlerini mukaddes Mescidi Aksa’da eda etmek isteyen Filistinlilerin işgal rejimi tarafından engellendiğini, mescit kapılarının kapatıldığını ve Kudüslülerin sürekli olarak uzaklaştırılma cezasına tabi tutulduğunu belirterek, Aksa’nın, Coronavirus salgınının ortaya çıktığı ilk günlerden bu yana işgalcilerin hedefinde olduğuna dikkati çekti.

Siyonist işgal rejiminin, Kudüs kenti sakinleri başta olmak üzere genel manada bütün Filistinlilerin hareket etme ve dini ibadet özgürlüğünü kısıtladığını belirten el-Hedmi, diğer taraftan Yahudi yerleşimcilerin Aksa’ya baskın düzenlemesinin önünü açtığına işaret etti.

İşgal rejiminin, siyonist Yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya yönelik düzenlediği baskınları kolaylaştırdığına dikkat çeken el-Hedmi, işgalcilerin, yeryüzündeki bütün Müslümanların sert tepkilerine neden olan Yahudi yerleşimcilerin ırkçı saldırılarından sorumlu olduğunun altını çizdi.

Fanatik Yahudilerin zaman zaman Mescidi Aksa'ya düzenlediği bu tür baskınlar bölgede gerginliğin tırmanmasına neden oluyor.

El-Hedmi, UNESCO başta olmak üzere tüm uluslararası kurum ve kuruluşlara, Filistin’deki kutsal alanları ve Mescidi Aksa’yı hedef alan ihlallerin engellenmesi yönünde çağrıda bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.