Yapıcıoğlu: Niyet millete hizmetse ameller de ona uygun olmalı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, millete hizmet etme iddiasıyla yola çıkan ancak oylarını artırmak ya da aday olduğu makama gelebilmek için bu milletin evlatlarını birbirine düşürmeye çalışanlardan ne millete ne de memlekete hiçbir hayır gelmey

Seçim çalışmaları kapsamında Elâzığ'da bulunan Yapıcıoğlu, basın mensuplarıyla iftar programında bir araya geldi.

İftar programında konuşan Yapıcıoğlu, bazı siyasetçilerin kullandıkları dil ve üslubun, millete hizmet değil kaos ortamı oluşturmaya zemin hazırladığına dikkat çekti.


Basın mensuplarıyla birlikte iftar açan Yapıcıoğlu, iftar sonrasında gündeme dair açıklamalarda bulundu ve daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ramazan ayının hayırlar getirmesini dileyen Yapıcıoğlu, konuşmasında yerel seçimlere, yerel yönetimlerde partisinin projelerine ve Gazze'de yaşanan insanlık krizine değindi.

download-001.png

"Bir seçime gidiyoruz, savaşa değil"

Toplumu ayrıştırmaya ve çatışmaya yönelik bir dil ve üslup kullanan siyasetçileri ikaz eden Yapıcıoğlu, "17 gün sonra seçim olacak. Biz de bu seçim çalışmaları kapsamında memleketi geziyoruz. Bu bir hizmet yarışıdır. Belki daha önce hiçbir seçimde olmadığı kadar çok sayıda parti yarışıyor. Hemen her parti ve partilerin adayları bunun bir hizmet yarışı olduğunu, bu hizmet yarışında kendilerinin de var olduğunu ve hizmet etmek için siyasete girdiğini ya da aday olduğunu dile getiriyor. Aslında olması gereken budur. Bu bir hizmet yarışıdır. Sonuç itibariyle bu adaylardan özellikle belediye başkan adaylarından her bir seçim bölgesinde birisi kazanacaktır. Seçim sonuçlarının şimdiden memlekete hayırlar getirmesini diliyorum. Ama şunun da altını çizmekte fayda var. Daha önce defalarca dile de getirdim. Biz bir seçime gidiyoruz, savaşa değil. Bu yüzden bütün siyasi partilerin, bütün adayların kurmuş oldukları dile, kullandıkları kelimelere ve kavramlara son derece dikkat etmeleri gerekiyor." dedi.

"Niyet millete hizmetse ameller de ona uygun olmalıdır"

Ortamı gerecek açıklamalardan kaçınmak gerektiğinin altını çizen Yapıcıoğlu, milleti birbirine düşürmeye çalışan insanlardan herhangi bir hayrın gelmeyeceğini kaydetti.

Yapıcıoğlu, "Birileri millete hizmet etmek için yola çıktığını iddia edip daha sonra oylarını üç beş kat arttırmak için ya da aday olduğu makama gelebilmek için bu milletin evlatlarını, milletin gençlerini birbirine karşı kışkırtıp onları birbirine düşürmeye çalışıyorsa ondan ne millete ne de memlekete hiçbir hayır gelmez. Madem bu bir hizmet yarışıdır. O zaman herkes üslubuna dikkat edecek! Ve gerçekten hizmet yarışı için bu yola çıktığını fiil, davranış ve sözleriyle ortaya koyacak. Ama maalesef adaylardan bazıları öyle bir üslup, öyle bir tavır, öyle bir dil kullanıyorlar ki sanırsınız önümüzde bir seçim değil, önümüzde bir savaş var ve meydan muharebesine hazırlanıyormuş gibi kendi taraftarlarının saflarını sıklaştırmak için karşıdaki birilerini düşmanmış gibi gösterme gafletinde bulunuyor. Bu yanlıştır, bundan memleket zarar görür. İnşallah en başta bu üslubu takınanlar bundan zarar görür. Onlar milletten öyle bir sille yesinler ki böyle bir üslubu ve dili kullanmayı bir daha akıllarına bile getirmesinler. Ameller niyetlere göredir. Eğer gerçekten niyet millete hizmetse o zaman ameller de ona uygun olmalıdır." ifadelerini kullandı.