Yetimler Vakfı, Gazze halkına sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor

Sivil Gazze halkına karşı soykırım suçu işleyen, katliamlar gerçekleştirerek büyük bir vahşete imza atan siyonist işgal rejiminin saldırıları bir ayını geride bırakırken Yetimler Vakfı, mağdur Filistin halkını yalnız bırakmıyor.

Dünyanın birçok ülkesinde yardım faaliyeti sürdüren Yetimler Vakfı, siyonist barbarlığın sınır tanımaz bir vahşet yaşattığı Gazze Şeridi'nde bombardımanlardan kurtulan çocuk, kadın ve yaşlılara sıcak yemek desteğinde bulunmaya devam ediyor.


17 yılı aşkın bir süredir tam bir abluka altında olan Gazze'de, 7 Ekim'den bu yana ABD ve Batı ülkelerinin de silah ve lojistik desteğiyle pervasız katliamlar gerçekleştiren siyonist işgalcilerin ağır ve yıkıcı saldırıları sürüyor.

2.png

Şu ana kadar 10 bin Filistinlinin şehit olduğu, on binlerce yaralı ve 1 milyon 600 bin insanın yerinden edildiği Gazze'de yardım faaliyetlerini sürdüren Yetimler Vakfı, her gün olduğu gibi dün de halka sıcak yemek dağıtımında bulundu.

1-001.png

Gazze'deki gönüllüler aracılığıyla yemek fabrikasında hazırlattığı et yemeği ve pilavı paketleyerek ihtiyaç içerisindeki ailelere ulaştıran Yetimler Vakfı, hayırseverlerle mazlum Gazze halkı arasında köprü görevi görmeye devam ediyor.

Yetimler Vakfı'nın Gazze Gönüllüsü, konuya ilişkin şöyle konuştu:

"Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Hamd Allah'a, O'nun seçilmiş Peygamberi'ne salat ve selam olsun.

Allah Resulü (Sallallahu Aleyhi Vesellem) şöyle buyurmuştur: Mü'min, mü'min için birbirini destekleyen sağlam bir yapı gibidir.

Allah'u Teala Yetimler Vakfı'ndan razı olsun. Gazze Şeridi halkına bireysel yemek dağıtıyor

Bugün, 5 Kasım 2023, Allah (Celle Celaluhu), verdiğiniz hayırlardan dolayı sizlerden razı olsun ve o hayırları salih amel terazinize koysun. Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur." (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.