Yetimler Vakfı'ndan Ramazan ayı münasebetiyle hayırseverlere destek çağrısı

Yetimler Vakfı'ndan Ramazan ayı münasebetiyle hayırseverlere destek çağrısı

Yetimler Vakfı Genel Koordinatörü Cemil Cahit Ünsal, Ramazan ayı münasebetiyle Diyarbakır'da yetim ailelerine ayni ve nakdi yardım ulaştırılacağını belirterek hayırseverlere destek çağrısında bulundu.

Türkiye ve birçok ülkede yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım faaliyetlerinde bulunan Yetimler Vakfı, Diyarbakır'da binlerce aileye ayni ve nakdi yardımında bulunulacağını ifade etti.

Yaptıkları yardım faaliyetleriyle yetimlerin yüzünü güldüren ve Ramazan öncesi ayni ve nakdi yardımda bulunarak yetimlere yalnız olmadıklarını hissettiren Yetimler Vakfı Diyarbakır Temsilciliği, daha önce tespitini yaptıkları ve muhtaç durumda olan binlerce ailenin yüzünü güldürdü.

Ramazan ayının önemine değinen Ünsal, "Bizleri bir kez daha rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan mübarek ramazan ayına ulaştıran yüce Mevla'mıza hamdolsun. Rabbimiz hakkıyla bu mübarek aydan istifade etmemizi nasip etsin. Zekât, fitre, infak, sadaka, hayır ve bereket ayı olan Ramazan ayında da muhtaç ve yetimlere umut, sevinç ve gülümsemelerine destek ve ortak olalım." şeklinde konuştu.

Bu yılki Ramazan koli bedelinin 500 TL olduğunu açıklayan Ünsal, "Yetimler Vakfı olarak yılın 12 ayında da yardımlarımızı durdurmadık. Muhtelif faaliyetler ile ayni ve nakdi yardımlarımız devam etmektedir. Bu Ramazan ayında da hayırseverlerimizin bize vereceği destekler sayesinde yetimlere yardımlarımızı ulaştırmak için özverili bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir. Projemiz gereği binlerce ailemize ramazan gıda kolisi başta olmak üzere diğer insani ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımız olacaktır. Bu yılki ramazan gıda koli bedelimiz 500 TL'dir. Şimdiden yapacağınız hayırları Allah kabul etsin." ifadelerini kullandı.

Ünsal, "Bu mübarek Ramazan ayının hayır ve bereketlere, musibetlerin son bulmasına, elde edilecek kazançların muhafazasına, tövbelerin kabulüne, Müslümanlar arasındaki vahdet ve kardeşliğin pekişmesine ve İslam aleminin kurtuluşuna vesile olmasını cenabı Allah'tan diliyoruz." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler