1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. DİYARBAKIR

  4. Yunus Memiş, Diyarbakır'da yeniden aday
Yunus Memiş, Diyarbakır'da yeniden aday

Yunus Memiş, Diyarbakır'da yeniden aday

Eğitim Bir Sen, Diyarbakır 1 Nolu Şube 6. Olağan Kongresinin seçim startını verdi.

A+A-

Eğitim Bir Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş 6'ncı Olağan Kongresinin seçim startını verdiklerini belirterek, yeniden aday olacağını açıkladı.

Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi'nde basın açıklaması yapan Memiş, kasım ayında gerçekleştirilecek olan seçimlerde yeninden aday olacağını bildirdi.

Memiş, "Eğitim Bir Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı olarak Şube yönetim kurulu, ilçe teşkilatları, sendikanın zorunlu organlar kurulu ile yaptığımız istişareler neticesinde 6 -14 Ekim delegelik seçimi ile başlayacak olan süreçte sendikamızın kasım ayında gerçekleştirilecek olan 6. Olağan Kongresinde değerlerimizle yeni ufuklara ekibimizle beraber yeniden başkan adayı olma kararı aldım." dedi.

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şubesi olarak değerlerine sahip çıktıklarını ifade eden Memiş, şunları söyledi:

"Okullarda Seçmeli Kur'an'ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı, Temel Dinî Bilgiler ile Kürtçe ve Zaza'ca dersleri için adeta seferber olduk. Memleketin ve bölgenin kâbusu haline gelen 6-8 Ekim olaylarında inisiyatif alarak bu insanlık dışı terör baronlarının bölgemiz ve ilimiz için sinsi ve hain planlarını kararlı bir mücadele ile akamete uğrattık. Başörtüsüne karşı direnç gösteren 28 Şubat zihniyetine karşı ilk defa Diyarbakır’da fiili bir durum oluşturarak bu yasakçı anlayışı mahkûm ettik. Dağa kaçırılan öğrencilerimizin annelerinin eylemine ilk olarak biz destek vererek belediye önünde basın açıklaması yaptık, annelerimizin dertleriyle dertlendik. Bölgeyi dış mihrakların talimatı ile dizayn etmeyi planlayan çukur ve barikat eylemlerini lanetlerken bu süreçte başta Sur ilçe mağdurları olmak üzere bölge geneli terör mağduru binlerce aileye gıda ve nakdi yardımda bulunduk. Hain darbe planlarını daha 17-25 Aralık evresinde Türkiye’de ilk defa bizler Diyarbakır’da adliye önünde basın açıklaması yaparak kirli ve hain sinsi planlarını Türkiye kamuoyuna duyurduk."

Son olarak Memiş, "Tüm memurlara hac izni ve cuma namazı düzenlemesini Diyarbakır olarak bizler teklif ettik ve üzerinde ısrarla durarak bunu toplu sözleşmede imza altına alınmasını sağladık. Ayrıca tüm okulların projelerine mescid ve abdesthaneyi dâhil ettik, bu projede epey mesafe aldık. Diyarbakır ve sendikacılığımız tarihinde ilk kez Diyarbakır Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şubemizi de Diyarbakır’ın yetkili sendikası yaptık. Bunun gururu ve onuru içindeyiz. Hakkı ayakta tutarak, doğruyu, iyiyi ortaya koyanlar var diyerek sıkıntı, baskı ve zorluklarla büyük emekler veren “Kim var?” diye seslenildiğinde, sağına, soluna bakmadan “Ben varım!” diyen dava arkadaşlarımızın emeğiyle Diyarbakır'ın en büyük sendikası olduk. Sendikacılığı bu şekilde teşkilatımızla birlikte değerlerimizle yeni ufuklar için tüm üyelerimizden tekrar yetki ve sorumluluk için destek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.